PeePee
Team 107
Mosse pääsee maaliin jo siitä syystä, ettei halua olla Jacquesta heikompi. Ei anna luonto myöden.
Oliko Mossen ennen täyttä kisaa vetäny?
Onnea!
Uskon, että Mosse selviytyy urakasta.
Haasteena asetan mun Ironman Lanzarote -ajan. Annoin tasoitusta muutamalla pikkukukkulalla. Silti, jos pääset alle 13:07 niin pullakahvit tarjoan!
Mossen kilpailu päättyy siten, että hän eksyy uintisuudella reitiltä ja hänet löydetään vuorokausi kilpailun jälkeen harhailemasta Gotlannin rannikolta.
Ja jos Mosse kuitenkin selviää kunnialla uintiosuudesta, niin pyöräilyosuudella hän harhautuu reitiltä päätyen Göteborgiin ja jos hän jollain ilveellä selviää kunnialla pyöräilyosuudestakin, niin hän onnistuu juoksuosuudella harhautumaan reitiltä päätyen Tukholmaan.
Mossen maaliinpääseminen vaikuttaa hyvin epätodennäköiseltä, mutta jos hän kuitenkin onnistuu pääsemään maaliin, niin reitiltä eksymisien johdosta hänen loppuaikansa tulee olemaan noin 7 vuorokautta.
Heh.. olin perustamassa samaa topicia, mutta mosse ehti itte ensin.. Luuli ettei kukaan muuten muista?![]()
13.30 on tavoiteaika. Saas nähdä kuis äijän käy. Mun tasoinen pisteli tuon ajan viime vkl Köpiksessä.
Itse en usko Mossen pääsevän maaliin asti. Kuluneita osia äijä täynnä. Toki toivon maaliinpääsyä ja toivotan tsemppiä :thumbup:
Missä ikäryhmässä olet? En ihan heti löytäyt nimeä listasta. Tosin katsoin +60 v osallistujat.
Missä ikäryhmässä olet? En ihan heti löytäyt nimeä listasta. Tosin katsoin +60 v osallistujat.
Katoitko naisten puolelta?
Joo, eikös mosse ole vanha kärttyinen eukko?
Lyö varpaan kiveen uimaan lähtiessä ja turauttaa tuskapaskan kumipukuun. Heti itkien kotiin. Varma tieto.
Kas.. meidän seuran hallituksen PJ on näköjään kans tuolla. Pykälää nuoremmassa sarjassa kuin Mosse.
Yllättävän vähän tuttuja. Mossen lisäksi vain tuo Toni ja tietty Teemu Lemmettylä.
Edit: eiku kuuskymppisissäkin yks tuttu..