Jääkiekon MM 2004

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Teme-84
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Täysin ansaittu voitto kanukeille.. ei voi mitään. Suomi pysyi tuurilla ja hyvällä maalivahtipelillä mukana
 
Pelasiko Noronen hyvin ? Rehellisiä mielipiteitä ?

Ei voi mitään. Ensi vuonna sitten uudemman kerran.
 
Ai hyvällä maalivahtipelillä? :confused:

Sitäpaitsi Suomelta vietiin yksi maali. :mad_old:
 
AJ sanoi:
Ai hyvällä maalivahtipelillä? :confused:

Sitäpaitsi Suomelta vietiin yksi maali. :mad_old:
Mistä pelistä puhut? Ainakaan tässä ottelussa ei viety..sen tietää kaikki jotka katsoivat peliä.
 
Formulanomi sanoi:
Ei viety....tuomari vain katkaisi pelin liian aikaisin.
Itseasiassa oikeaan aikaan. Kiekko katosi näkyvistä..end of story. Tuomari toimi Täysin oikein joten tuosta on turha enää puhua
 
Noronen pelasi hyvän turnauksen, aina ratkaisupeleihin saakka. Ei kestänyt miehen kantti eikä suuret puheet tuottaneet tulosta kun piti olla ratkaisevana lenkkinä maalilla.

No, eipähän tarvii enää katsella kisoja että se siitä sitten.
 
Kova taistelu, sitä en tiedä oliko Kanada paljon parempi. Suomi oli enimmäkseen ottelussa johdossa, joten oli luonnollista että Kanada painoi päälle. Yli puolessa maaleista oli valtavasti onnea mukana suuntaan jos toiseenkin. Toivottavasti ensi vuonna saadaan parempi tie loppuun asti, nyt niin ei käynyt.
 
No niin, nyt voimme alkaa kannustaa rakasta naapuriamme MM-kultaan. Toivottavasti Slovakit voittaa....
 
Just kun pääsin sanomasta, että Suomi hoitaa homman, jos selvitään rankkareihin. Noronen piti Kanadaa pelissä mukana ja lahjoitti lopulta vielä voitonkin, valitettavasti. :frown:

Mut ei siinä mitään, ensi vuonna uudestaan uudella maalivahdilla. ;)
 
Ylös