Vähän myöhäinen ajankohta, mutta laitetaan MM-tulosveikkaus tulille.
Kopioikaa pelilista ja laittakaa ottelun perään tulosveikkaus.
Esim: 4. Suomi - Valko-Venäjä 2-5
Pisteytyksessä oikeasta voittajasta saa yhden pisteen. Jos myös tulos on oikein, napsahtaa kolme pistettä.
Pisteytys menee lopputuloksen mukaan, eli mahdollisten jatkoerien, tai voittolaukauskisojen jälkeinen tulos lasketaan.
Kohteissa 57. ja 58. pitää veikata joukkueita sekä tulosta, eli finaalin ja pronssiottelun joukkueita ja voittajia.
Veikata saa, joko päivän kerrallaan, tai koko rivin yhdellä rykäisyllä.
Pelin alkamisen jälkeen jätettyjä rivejä ei hyväksytä, eikä editointia sallita.
Jos haluaa veikkaukseen mukaan myöhässä, niin rivin saa jättää alkaen ensimmäisestä pelaamattomasta pelistä. Jos siis herää veikkaamaan vasta huomenna, niin aloittaa rivinsä kohteesta viisi.
HUOM!! Pronssi ja Finaaliveikkaus pitää jättää ensimmäisen pelikierroksen kuluessa (Sunnuntai)!!
Pelilista:
PERJANTAI 6.5.
1. Ruotsi - Latvia
2. USA - Kanada
3. Tshekki - Venäjä
4. Suomi - Valko-Venäjä
*
LAUANTAI 7.5.
5. Sveitsi - Kazakstan
6. Slovakia - Unkari
7. Norja - Tanska
8. Ranska - Saksa
9. Latvia - Tshekki
10. Valko-Venäjä - USA
*
SUNNUNTAI 8.5.
11. Kazakstan - Venäjä
12. Unkari - Kanada
13. Norja - Sveitsi
14. Suomi - Saksa
15. Ruotsi - Tanska
16. Ranska - Slovakia
*
MAANANTAI 9.5.
17. Latvia - Venäjä
18. Valko-Venäjä - Kanada
19. Ruotsi - Tshekki
20. Suomi - USA
*
TIISTAI 10.5.
21. Sveitsi - Tanska
22. Slovakia - Saksa
23. Kazakstan - Norja
24. Unkari - Ranska
*
KESKIVIIKKO 11.5.
25. Sveitsi - Latvia
26. Slovakia - Valko-Venäjä
27. Ruotsi - Kazakstan
28. Suomi - Unkari
*
TORSTAI 12.5.
29. Tshekki - Norja
30. USA - Ranska
31. Venäjä - Tanska
32. Kanada - Saksa
*
PERJANTAI 13.5.
33. Tshekki - Kazakstan
34. USA - Unkari
35. Tanska - Latvia
36. Saksa - Valko-Venäjä
*
LAUANTAI 14.5.
37. Norja - Ruotsi
38. Ranska - Suomi
39. Venäjä - Sveitsi
40. Unkari - Valko-Venäjä
41. Kazakstan - Latvia
42. Kanada - Slovakia
*
SUNNUNTAI 15.5.
43. Tanska - Tshekki
44. Saksa - USA
45. Sveitsi - Ruotsi
46. Slovakia - Suomi
*
MAANANTAI 16.5.
47. Venäjä - Norja
48. Kanada - Ranska
49. Tanska - Kazakstan
50. Saksa - Unkari
*
TIISTAI 17.5.
51. Tshekki - Sveitsi
52. USA - Slovakia
53. Latvia - Norja
54. Valko-Venäjä - Ranska
55. Venäjä - Ruotsi
56. Kanada - Suomi
SUNNUNTAI 22.5.
57. Pronssiottelu Joukkue 1 - Joukkue 2 - tulos
58. Finaali Joukkue 1 - Joukkue 2 - tulos
Kopioikaa pelilista ja laittakaa ottelun perään tulosveikkaus.
Esim: 4. Suomi - Valko-Venäjä 2-5
Pisteytyksessä oikeasta voittajasta saa yhden pisteen. Jos myös tulos on oikein, napsahtaa kolme pistettä.
Pisteytys menee lopputuloksen mukaan, eli mahdollisten jatkoerien, tai voittolaukauskisojen jälkeinen tulos lasketaan.
Kohteissa 57. ja 58. pitää veikata joukkueita sekä tulosta, eli finaalin ja pronssiottelun joukkueita ja voittajia.
Veikata saa, joko päivän kerrallaan, tai koko rivin yhdellä rykäisyllä.
Pelin alkamisen jälkeen jätettyjä rivejä ei hyväksytä, eikä editointia sallita.
Jos haluaa veikkaukseen mukaan myöhässä, niin rivin saa jättää alkaen ensimmäisestä pelaamattomasta pelistä. Jos siis herää veikkaamaan vasta huomenna, niin aloittaa rivinsä kohteesta viisi.
HUOM!! Pronssi ja Finaaliveikkaus pitää jättää ensimmäisen pelikierroksen kuluessa (Sunnuntai)!!
Pelilista:
PERJANTAI 6.5.
1. Ruotsi - Latvia
2. USA - Kanada
3. Tshekki - Venäjä
4. Suomi - Valko-Venäjä
*
LAUANTAI 7.5.
5. Sveitsi - Kazakstan
6. Slovakia - Unkari
7. Norja - Tanska
8. Ranska - Saksa
9. Latvia - Tshekki
10. Valko-Venäjä - USA
*
SUNNUNTAI 8.5.
11. Kazakstan - Venäjä
12. Unkari - Kanada
13. Norja - Sveitsi
14. Suomi - Saksa
15. Ruotsi - Tanska
16. Ranska - Slovakia
*
MAANANTAI 9.5.
17. Latvia - Venäjä
18. Valko-Venäjä - Kanada
19. Ruotsi - Tshekki
20. Suomi - USA
*
TIISTAI 10.5.
21. Sveitsi - Tanska
22. Slovakia - Saksa
23. Kazakstan - Norja
24. Unkari - Ranska
*
KESKIVIIKKO 11.5.
25. Sveitsi - Latvia
26. Slovakia - Valko-Venäjä
27. Ruotsi - Kazakstan
28. Suomi - Unkari
*
TORSTAI 12.5.
29. Tshekki - Norja
30. USA - Ranska
31. Venäjä - Tanska
32. Kanada - Saksa
*
PERJANTAI 13.5.
33. Tshekki - Kazakstan
34. USA - Unkari
35. Tanska - Latvia
36. Saksa - Valko-Venäjä
*
LAUANTAI 14.5.
37. Norja - Ruotsi
38. Ranska - Suomi
39. Venäjä - Sveitsi
40. Unkari - Valko-Venäjä
41. Kazakstan - Latvia
42. Kanada - Slovakia
*
SUNNUNTAI 15.5.
43. Tanska - Tshekki
44. Saksa - USA
45. Sveitsi - Ruotsi
46. Slovakia - Suomi
*
MAANANTAI 16.5.
47. Venäjä - Norja
48. Kanada - Ranska
49. Tanska - Kazakstan
50. Saksa - Unkari
*
TIISTAI 17.5.
51. Tshekki - Sveitsi
52. USA - Slovakia
53. Latvia - Norja
54. Valko-Venäjä - Ranska
55. Venäjä - Ruotsi
56. Kanada - Suomi
SUNNUNTAI 22.5.
57. Pronssiottelu Joukkue 1 - Joukkue 2 - tulos
58. Finaali Joukkue 1 - Joukkue 2 - tulos
Viimeksi muokattu: