Kaksipyöräisten kokoontumisajosäie

Fagerholm

Oman elämänsä Sutil
Liittynyt
19.12.2004
Viestit
39266
Sijainti
Semminki
*Kerran livenä tavanneena.

Ja tällä mielikuvaharjoitteellahan ei tarvitse olla mitään totuusperää. Eikä luultavasti myöskään ole.
 

Örfil

Guest
Koitan houkutella vaimon takaritsille ekan kerran sitten vuoden -07. Aikomuksena ajella Vesilahden Makasiiniin päiväpizzalle.
Kunhan löydän lisäksi oman ajopottani jostain, ajellut pojan vanha skootterikypärä päässä toistaiseksi (joka tietysti miellyttävämpikin umpinaisuutensa vuoksi).
 

Captain Howdy

Well-known member
Liittynyt
6.6.2001
Viestit
20416
Saako tänne postata, jos on tullut tytön skootterilla tänään töihin?
 

Örfil

Guest
Piti käydä eilen heittämässä tunnin pölyjenpoistolenkki Kyrv...Sorvankylään, mutta päädyin ties minne kun ihailin vain kesäisiä nais...maisemia Nokian keskustassa.

Pöhkis: oletko ajellut Jumesniemen seudulla. Sieltä ihan vahingossa löysin mukavan, hyvässä kunnossa olevan mutkapätkän(teiden 12 ja 3 välissä). Ajattelin nyt päivällä lähteä ulkoruokintaan ja tutkimaan ko. seutua ihan kartta taskussa.

Kuviakin voisi napsia.
 

Albert Oil

Hippi ja juntti
Liittynyt
14.2.2000
Viestit
55371
Sijainti
Korviesi välissä
Pöhkis: oletko ajellut Jumesniemen seudulla. Sieltä ihan vahingossa löysin mukavan, hyvässä kunnossa olevan mutkapätkän(teiden 12 ja 3 välissä). Ajattelin nyt päivällä lähteä ulkoruokintaan ja tutkimaan ko. seutua ihan kartta taskussa.
Ihan pyörälläkin mahtava tie.
 

Örfil

Guest
Reitti meni:
Pla-Siuro-Murhasaari-tie nro 11 kohti Poria-Jumesniemi-Hämeenkyrö-tie nro 3 kohti Tre-tie nro 276 Viljakkalaan-tie nro 2773 kohti Ylöjärvi-tie nro 65 kohti Ylöjärvi-tie nro 3 kohti Vaasa-Pinsiö-Sasi-Siuro-Pla

Reitti oli n. 140 km ja yhden pizza ja yhden jäätelötauon + parin maisemapysähdyksen taktiikalla aikaa meni kolmisen tuntia matkanopeudella 60-80 km/h.

Mutkaa , peltoa, metsää ja järveä
Näytä liitetiedosto 21539

Alpun kypärä (!) löytyi käppyräpuun latvasta Heinijärveltä
Näytä liitetiedosto 21540

...ja kaikki saappaat Hämeenkyrön liikenneympyrästä
Näytä liitetiedosto 21541

Matkalta löytyi myös Alppu itse ja Sumi, jotka piti sitoa puuhun kiinni, koska niin oli kovat ajohalut päästä Lahden kisaan
Näytä liitetiedosto 21542
 
Viimeksi muokattu:

Örfil

Guest
Tuli suhailtua lauvantaina 250 kilsaa Pla-Vkoski-Parola-Aulanko-Papinniitty-Eteläinen-Hauho-Vehoniemi-Kangasala-Pla maastossa.
Parolassa tunnin paussi synttärikahveilla. Hlinnassa rikoin henk.koht. kauppasaartoani ja tankkasin pakon sanelemana Teboililla.

Pongasin Formulanomin kakkosnikin "Autonomi":n kyltin Hauholla. Joku oli tismalleen tuon saman kyltin kuvan postannut johonkin toikkiin täällä forumilla.
Hörähdin kypärän sisällä että ei forumista saa rauhaa edes hämäläisessä maalaistaajamamaisemassa :ahem:
 
Ylös