Kalle Rovanperä - Pojasta polvi paranee jne

Kagg

Well-known member
Liittynyt
19.8.2012
Viestit
1074
Kallen Instagramissa kuvaa videota ajeluista Red Bull f1-autolla. Mahtoiko nyt olla se f1-testi?
 

Eemeli82

Well-known member
Liittynyt
13.6.2011
Viestit
737
Joo, ei ole tän eikä viime vuoden auto. Paljon kauemmaksi täytyy mennä, kun ei ole tätä nykyistä ahdettua V6 moottorisukupolveakaan, vapari V8 tuossa laulaa.
Oliskohan tuo kauden 2012 RB8?
Kalle ensi vuoden jälkeen palauttamaan Suomen värit F1 sarjaan ;)
 

Ojarumpu

Synkkä EI rallille
Liittynyt
23.4.2019
Viestit
828

Pärre

Well-known member
Liittynyt
15.4.2008
Viestit
3546
Sijainti
Lahti
Olipa hauska uutinen! Kimillä on MM-sarjassa oma talli, ja nyt Kallella enskassa oma porukka. Niin sitä pitää. Valtteri haloo?!
 

BJohnson

Ukrainan aseistaja 🇺🇦
Liittynyt
11.3.2020
Viestit
6180
Ei tule mestaruutta tänä kautena. Nyt ei vauhti eikä tuuri ole kohdillaan.
 

Kagg

Well-known member
Liittynyt
19.8.2012
Viestit
1074
Vauhdissa ei kyllä tässä rallissa ollut mitään vikaa, siitä en ole huolissani. Tuuria ei ollut kyllä yhtään matkassa ja nyt tuntui hajoavan kaikki mahdollinen mitä ei viime vuosina olekaan käynyt. Totta kai ero Evansiin venähtää isoksi, jos tämä pääsee maaliin. Joten sitä pitää nyt alkaa ajaa kiinni, ei kahta sanaa siitä.
 

AnttiL

Reittinörtti
Liittynyt
25.12.2010
Viestit
16614
Sijainti
Tampereen lenkki
Kanarialla lähtöjärjestyksellä ei ole väliä mutta Portugalissa Evans auraa melko varmasti pitkän perjantaipäivän.

EDIT: Auraa varmaan vielä Sardiniassakin, ehkä Kreikassakin. Tosin hommahan muuttuu jos sataa vettä. Tai jos renkaita puhkeilee pätkän käydessä röykkyisemmäksi, ekana tiellä on paras olla.
 
Viimeksi muokattu:

Dzekoo

Well-known member
Liittynyt
13.11.2017
Viestit
981
Vähän vaisusti Kallen kausi alkanu..Evans vetää kovaa!
 
Ylös