burb
.
- Liittynyt
- 19.2.2002
- Viestit
- 46199
Ihmiset kyräilee ja välillä tappelee. Ihan perus. Mut ei ehkä nyt iske.Uskoakseni olen pysynyt melko hyvin kärryillä pelkkien mainosten perusteella.
Ihmiset kyräilee ja välillä tappelee. Ihan perus. Mut ei ehkä nyt iske.Uskoakseni olen pysynyt melko hyvin kärryillä pelkkien mainosten perusteella.
Olen pari jaksoa Areenasta katsonut. Ihan hyvä, mutta päähenkilöiden juonihaarniska hieman närpee.Jos ei kiinnosta Fägiksen tissiohjelmat, niin yköseltä tulee tänään uusintana Sodan sukupolvi.
Katsoin noin viisi minuuttia. Ei naurattanut.Haihurrikaani 3 -Ei helvetissä!
Fox, nyt!
Ei vakavalle elokuvalle saakaan nauraa!Katsoin noin viisi minuuttia. Ei naurattanut.
Felix da Costa tekee uskomattoman roolityön Yön susien petettynä kakkosmiehenä, joka saa sympatiaa ainoastaan Satu Silvon esittämältä Kamelianaiselta. Kannattaa kiinnittää huomiota myös Alvaro Bautistan väkevään kuvaustyöskentelyyn.Nyt alkaa TV1:ltä elokuva Nousukausi.
On muistaakseni ihan hyvä, joten
Ykskakskol vohkinut Nomin tunnukset?Tämä on itseasiassa "Älkää Katsoko!"
Tappajahait (no ainakin ehkä I - III) olivat ihan legendaarista katsottavaa. Ainakin silloin melko pian ilmestymisen jälkeen leffateatterissa ihan sopivan järisyttävä kokemus. (vrt. aatamin aikuiset huonot väritelkkarit jne.)
Mutta hermot menee näissä Kaksipäinen hai...ooh kaksi päätä kaksinkertainen tappaja ja kaksinkertainen jännitys (?)...ja OHO X 3 kohta tulee kolmipäinen hai...hyvänen aika kuinka pysyn housuissani - kolme tappajapäätä ja siis kolminkertainen jännitys...ooh aah hai sie....ja kaiken kruunaa sitten ne pirun haitornaadot...joo joo...hait tulee ilmojenteitse. Onneksi on moottorisahat keksitty, mitenkäs muuten noista pääsisi eroon. Ja pommi. Se pitää sit heittää siihen haitornaadoon...pakko muistaa tämä. Saattaa olla tarpeen tulevaisuudessa.
Häh? En tajunut.Ykskakskol vohkinut Nomin tunnukset?