Runar ja Kyllikki
Next door to Alice
Mulla ois semmonen ko istuttiin rannalla ja haita risoi.
OoPee sanoi:Kesästä mulle tulee aina mieleen teini-iässä kaverin kanssa käyty nyrkkitappelu helvetin kiikkerässä Busterin peltiveneessä![]()
Tai noh... se mikään varsinainen nyrkkitappelu ollu. Kaveri löi mua päin näköä, minkä jälkeen mä roikotin sitä hetkisen laidan ulkopuolella (olin isompi, vanhempi ja vahempi, eli helppo nakki siinä mielessä). Kundi huus ja parku hädissään, että "elä heitä mua mereen". En heittäny. Hetken rauhottelin sitä, minkä jälkeen se löi uusiks ja taas roikoteltiin. Tätä jatku muutaman kerran, kunnes se sitten rauhottu lopullisesti
![]()
Ah, kesä!![]()
Runar ja Kyllikki sanoi:Haita risoi kun et tiputtanutkaan kaveria mereen!! :ahem: :ahem:
Runar ja Kyllikki sanoi:Haita risoi kun et tiputtanutkaan kaveria mereen!! :ahem: :ahem:
Sam sanoi:Serkku onnistui heittämään virvelillä pienen lipan mun korvaanSairaalareissuhan siitä tuli :thumbdown
Eiarnold sanoi:Ei sentään linjuriautoon osunut?
arnold sanoi:Mut soiko haitari, veikkanpa ettei ja sekäs vasta kaveria risoi!
Moe Szyslak sanoi:Mulla on semmonen kesämuisto kun naapurinpojan kanssa oltiin kalastamassa ja mä istuin keskituhdolla kun kaveri hoiti moottoria, niin se vetäs Seagull-moottoria käyntiin ja sen käynnistinaru napsahti suoraan mun poskeen. Poskessa oli narun ja solmun kuva viikon. :mad_old:
Selvennykseksi: Seagullissa oli se naru aina pöyritettävä siihen moottorin päälle olevaan 'kelaan'. Ei tässä britti-ihmeessä ollut vielä mitään takaisinveto systeemiä kuten jenkkimoottoreissa (Mercury, Evinrude tms..) jo oli.
![]()
Serkku taas heitti typerällä tyylillä eli päänyli. :nope: Mun faija pakotti aina heittämään sivusta. :ahem:Sam sanoi:Serkku onnistui heittämään virvelillä pienen lipan mun korvaanSairaalareissuhan siitä tuli :thumbdown
Muttei nartsaa poskeen?Runar ja Kyllikki sanoi:Hehe, on useita tunteja tullut erään Sepin kanssa tullut aikanaan kalareissulla ajetua pienellä veneellä, jossa oli perässä 'seakulli'. :thumbup: :ahem:
Idiootit niitä rakensikin. :ahem:Runar ja Kyllikki sanoi:Oli muuten noi 'seakullit' tosi nättikäyntisiä ja hiljasia pikkumoottoreita. Ihan idioottivarmoja.
Moe Szyslak sanoi:Muttei nartsaa poskeen?![]()
Moe Szyslak sanoi:Serkku taas heitti typerällä tyylillä eli päänyli. :nope: Mun faija pakotti aina heittämään sivusta. :ahem:
No serkkupoika oli sitten vähän huonosti kelannut siiman sisälle, ja kun se sitten yritti heittää tuolta pään yli, niin koukuthan meni niskasta sisään. Onneksi oli sen verta rivakka se heitto, että ne koukut sitten nätisti halkaisi pitkän pätkän päänahkaa. :yuck:
Verta tuli esterin perseestä kivikautisten aikana.![]()