Pisti silmään Kimin ja tämän kaverin "tervehdys" kameralle eilisen pelin kesken. Kolme sormea pystyssä, liekkö tuulettelivat Kimin mm-pistesaldoa?Kimi keriinny mm-lätkääki jo katsoo. No mikäs siinä, uuteen huvilaan joukkueen kans jatkoille :alppu:
Pisti silmään Kimin ja tämän kaverin "tervehdys" kameralle eilisen pelin kesken. Kolme sormea pystyssä, liekkö tuulettelivat Kimin mm-pistesaldoa?Kimi keriinny mm-lätkääki jo katsoo. No mikäs siinä, uuteen huvilaan joukkueen kans jatkoille :alppu:
Tuskin... Eikö siinä kohti Suomi johtanut kolmella maalilla. Mutta samaa mietin itsekkinPisti silmään Kimin ja tämän kaverin "tervehdys" kameralle eilisen pelin kesken. Kolme sormea pystyssä, liekkö tuulettelivat Kimin mm-pistesaldoa?![]()
Ehkä Pyrys tarkoitti sen vitsinä. :idea:Tuskin... Eikö siinä kohti Suomi johtanut kolmella maalilla. Mutta samaa mietin itsekkin
Ei ole paljoa tuuleteltavaa kolmessa pongossa![]()
Se on jengimerkki joka viittaa aluekoodiin!! :thumbup: Ainakin Kimin lippistoik´:ssa jengi huutelee että Kimin nykytyyli on suoraan jenkkiräppäreiltä.Tuo Kimin tervehdys mitä luultavammin ei liity kumpaakaan, on näemmä vain "uusi" tapa keventää fiilistä.
Mielipiteitä,joskus niistä ihan sokaistuu,vallan.Buahaha! Ai että nuo olivat komeampia kuin vaikkapa Buttonin ohitus Hamiltonista? Get real. Siinä tilanteessa ohitettavalla oli KERS mutta ohittajalla ei.
Samaa mieltä.:thumbup:No buahaha itellesJos Hamiltonin KERSissä ei juuri kyseisellä hetkellä potkua ollut, niin eipä siinä paljon sarjan selkeästi nopeinta autoa vastaan pyristellä
Hieno se Buttonin ohituskin oli, en sitä sano. Minä nostan kuitenkin nuo Kimin ohitukset huomattavasti tyylikkäämmiksi, buahaha :tongue:
Kyllähän se kuitenkin niin oli, että Button näytti aika helpolla pääsevän Hamiltonista ohi. Ajeli persiissä kiinni, ja sitten Hamiltoni väisti ihmeellisesti sivuun ennen mutkaa. Onpa tuosta jopa ollut spekulointeja jollain palstoilla että Hamilton päästi tahallaan Buttonin ohi, koska tiesi että se ennen pitkää sieltä tulee. En ole vastaavia spekulointeja nähnyt Kimin ohituksesta, se oli enemmän sellaista veren maku suussa-taistelua, eikä Glock tosiaankaan suosiolla ohi päästänyt, siinä mentiin rengas rengasta vasten.Buahaha! Ai että nuo olivat komeampia kuin vaikkapa Buttonin ohitus Hamiltonista? Get real. Siinä tilanteessa ohitettavalla oli KERS mutta ohittajalla ei.
Buttonin tapauksessa ohittajalla oli tupla-diffut ja ohitettavalla ei. Kai se on helppo jarruttaa, kun on downforcea jarrutuksessa montakymmentä prossaa enämpi.Buahaha! Ai että nuo olivat komeampia kuin vaikkapa Buttonin ohitus Hamiltonista? Get real. Siinä tilanteessa ohitettavalla oli KERS mutta ohittajalla ei.
Tuo Kimin tervehdys näyttää hiukan "fuck-fingereiltä"Tuo Kimin tervehdys mitä luultavammin ei liity kumpaakaan, on näemmä vain "uusi" tapa keventää fiilistä.
![]()
Itse ainakin tykkään tuosta rennommasta olemuksesta.![]()
Ei ole Hamilla Ballsseja jarruttaa myöhään :alppu: tÄ!?Jos katsoitte niitä pätkiä, missä oli leikattu kaks autoa päällekäin (ainakin Heikki oli semmoisessa), niin hyvin näkyi miten McLaren jäi juuri jarrutuksessa Brawnille aika pahasti.:ahem:
En tiedä jarruttaako ballseilla vai jalallaan, mutta huomattavasti aikaisemmin kuin Jönssoni.Ei ole Hamilla Ballsseja jarruttaa myöhään :alppu: tÄ!?
Veikkaan toisin.Veikkaan, että Kimi lopettaa tähän kauteen F1 ajamisen.
Perustelut: Alonso siirtyy Ferrarille ja tarvitsee kiltin kakkoskuljettajan.
Massa suostuu sellaiseen, Kimi ei.
Kimi siirtyy ralli- tai rata-autoilupuolelle.
Eikös Kimi juuri nyt ole siellä "rata-autoilupuolella", vieläpä ns. kuninkuusluokassa?Kimi siirtyy ralli- tai rata-autoilupuolelle.
Jaa, arvasin että kyseessä olisi soraralli, kun siitä oli aikaisemmin puhetta, mutta kolmosen mukaan se olisi asfaltti?Kimi vetäisee kuun lopulla sorarallin Italiassa? Näin kertoo Heikki Kulta. Mikäs ralli Trevisossa on, Italian mestaruussarjaa vai?