Kommentointia moderoinnin ja ylläpidon tekemisistä

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja JPP
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Ikibannattu kakkonen ei edes tarvi perusteluja bannaukseen, koska ne on olemassa edellisestä elämästä.

Onhan se näinkin, mutta ikibanni konseptina on vähän sellanen "heh".

"Ei leikitä enää ton kanssa ikinä kun se kerran teki sillein tyhmästi ja näytti tytöille kikkelii".

Suomessa elinkautinenkaan on harvoin elinkautinen.
 
Eikö suunnaton kusipäisyys sitten voi olla bannin peruste?
 
Kyllä ne mun mielestä osaa paremmin peittää sen kuin haju.
 
Monilla foorumeilla pyritään siihen, että on paljon keskustelijoita ja keskustelua.
 
Siinä oli modeilla paikka korjata vuosien takainen virhe, mutta ei kelvannut.
 
Saisiko ihan selkokielellä:

Mistä eksaktista syystä haju bannattiin?
Mistä eksaktista syystä pakis bannattiin?

Haluaisin nähdä selkeän syy-seuraussuhteen tässä nytkyllä ja sen, ettei tämä tapahtunut tilaustyönä perustuen jäsenten välisiin antipatioihin ja/tai ns. "väärään" mielipiteeseen.

Minulta on mennyt pakiksen "oletettu sääntöjenvastainen toiminta" tyystin ohi ja kenties sellaiset viestit on poistettu, eli onko?
 
Kenelle muuten pitää osoittaa bannauspyynnöt? "Moderaattorit" nikille, jollekin modelle suoraan vai report postin kautta?
 
Tuolla formulapuolella on ohjeistettu, ettei quoteissa olisi kuvia, vaan enintään linkki. Sitä voisi soveltaa Vapaan keskusteluun.
 
Pistin asetuksista
Ketjujen esitysasetukset


Visible Post Elements: Show Signatures
Show Avatars
Show Images (including attached images and images in code[/B])
[/QUOTE]

Tuosta raksin pois, niin ei näy eikä lataudu kuvat. Linkki on.
 
Ei luulisi olevan vaikea jättää kommentoimista pois ikään, rotuun, ryssittely, natsittelu yms. osuus? Sennan pukatessa muita pihalle, ei häntä hirveämmin iän puolesta kommentoitu. Tai Nicon tai Lewiksen.

Tätä keskustelua voi jatkaa Ylläpidon puolella, jos on epäselvää, tämä toikki ei ole sitä varten.

Käytös on kakaramaista. Ymmärrätkö? Naurettavaa edes verrata johonkin rasismiin jos jotain kutsutaan kakaraksi. Myös ihmetyttää, että sinä tunnut ottavan noi jotenkin henkilökohtaisesti. Onkos tämä nyt kaikkien moderaattoreiden linja vai vain Salmisen?
 
Ylös