Kotimaan rallikausi 2024

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Böö
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Tietääkö kukaan että tuleeko tuo katsojaopas Tuuriin ilmaisena nettiin, vai saako sen rallipaketin mukana?
Ei mitään varmaa tietoa, mutta jos olisi tulossa nettiin, niin mitä todennäköisemmin ois julkaistu jo, kun reittikarttakin löytyy jo netin syövereistä.
 
Korhonen ja Hokkala lähteneet ajamaan kilpaa näköjään...

Ja Kauppinen

Latvala tullut kanssa tosi lujaa (odotetusti toki)

Liput ostettu, huomenna kolmosen kautta liikkeelle. Sitten onkin mysteeri että ehtiikö/mahtuuko tuonne Kyläkaupan pätkälle :D

Jos joku on siellä nyt poikennut, oliko mitään erikoisempaa nähtävää huollon lisäksi tuotu sinne? Ymmärtääkseni huolto on ihan siinä kaupan nurkalla myös?
 
Onpa hyvän näköistä talvitietä tarjolla! Nastat rallattaa kivasti kun on just sopuisasti kova alusta ja riittävästi pakkasta. Priimaa.
 
Penkalla kolmosella! Katselualueeksi piti ottaa melkoinen kompromissi risteyksestä (onneksi on sentään pitkä ja ihan jees näkymä) kun täällä on aivan kivikovia ja korkeita penkkoja. Täällä onkin talvi vielä päällä.

Keli miellyttävä ja porukkaa yllättävän vähän liikkeellä.

Varovasti noilla väliteillä, huh huh kun oli liukasta jopa nastoilla 😄
 
Borodin SM2-luokan pohjat kolmosella, 0,5 sek Hokkalaa nopeampi. Kazakstaniin MM-ralli!

Korhonen ylivoimainen.
Haastattelussa Hokkala sanoi että ajaa aamun lenkin käytetyllä renkaalla...

Kauppinen kaatanut kolmosella ja pätkö poikki...
 
GPS-kartasta päätellen vauhdikkaan näköisessä paikassa on mennyt Tuukka

E. Pääsi ilmeisesti ajamalla jatkamaan ja uusia autoja lähetetään jälleen.
 
Viimeksi muokattu:
Latvala sai suman aikaiseksi. Kaatoi keskelle tietä ja kohta kymmenen autoa perässä jumissa...
 
Etenkin parilta viimeiseltä pätkältä ollu hienot kuvauspaikat. Saa ihan jännätä tuon seiskan hypyn kanssa.
 
Ylös