Kuinka nopeasti saadaan 5474 viestiä täyteen, part 2

JPP

as Quo as possible
Liittynyt
2.3.2007
Viestit
24338
Sijainti
lappeen Ranta
Onneksi mulla vaihtuu ihan kohta uusi sivu. Ei tartte kattella noita Mikko Alatalon kuvia. Paitsi, että uudella sivulla niitä tulee varmaan olemaan vielä enemmän :mad_old:.
 

JPP

as Quo as possible
Liittynyt
2.3.2007
Viestit
24338
Sijainti
lappeen Ranta
Kiva ketju sikäli(kin), että ei ole pelkoa viestinsä menemisestä off-topiciksi. Tosin eipoä tuota tulee muulloinkaan paljoa pelättyä.
 

oldez

Well-known member
Liittynyt
14.3.2003
Viestit
19491
Sitä paitsi ei se lataa ton kuvan kuin kerran siltä serveriltä.

 

T.K

Sähkö-ukkeli
Liittynyt
28.9.2008
Viestit
3883
Sijainti
Nolla potenttiaalissa
Tää toikki on rönsy.
Rönsy:

Rönsy on kasvin ohut, pitkänivelvälinen ja tavallisesti vaakasuora verso, joka edistää kasvin lisääntymistä ja leviämistä. Tällainen suvuton lisääntyminen edellyttää, että kasvinosassa on riittävästi uuden kasviyksilön kaikiksi soluiksi erilaistumaan kykeneviä soluja. Maanpäällistä rönsyä nimitetään pintarönsyksi ja maanalaista maarönsyksi. Pintarönsyjä on esimerkiksi lillukalla ja mansikalla ja maarönsyjä oravanmarjalla ja juolavehnällä. Perunan mukulat ovat maarönsyn turvonneita kärkiä eli rönsymukuloita.

Wikipedia
 

Renngeist

Soldiers of Antisthenes
Liittynyt
24.4.2009
Viestit
18077
Sijainti
Syylien välissä
JPP on sitten näköjään menny yli sadan viestin:
JPP 102
Canukki 84
Sinäputki 38
Suggestiivi 37
Skyggeboy 35
Vettel-Fani 35
Tsuhna 19
oldez 19
T.K 9
Zervuska Haidis 8
Pyryf 5
kurski 3
Albert Oil 3
DickW 3
Melinda 2
ToXiCiTy 2
Lancer 2
Cmoney 2
Totke 2
öö ruz 1
Renessanssinero 1
Asko S. 1
Bobakki 1
Pietari 1
Thyella 1
tmoi 1
Formulanomi 1
 
Ylös