Kuka henkilö?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Albert Oil
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
NO VARMASTI ON!
Jaskattu rundi...olin jo kuussalla aiemmin, siksi kyselin kuolintavasta.
Motkotimotkotimot...

https://fi.wikipedia.org/wiki/Tapaturma

Tapaturma on tapahtuma, jonka yhteydessä ihminen menehtyy, loukkaantuu vakavasti tai saa lievemmän vamman. Tapaturmaan liittyy aina kaksi komponenttia, joista toinen on onnettomuustapahtuma ja toinen vamma. Vamman synonyyminä suomen kielessä käytetään sanaa henkilövahinko, erotuksena onnettomuuksissa syntyneille aineellisille vahingoille.

https://fi.wikipedia.org/wiki/Onnettomuus
Onnettomuus on ennalta-arvaamaton vahinkotapahtuma, joka voi aiheuttaa muun muassa omaisuusvahinkoja, tuhoa, kuolemantapauksia tai loukkaantumisia taikka muutoin haittaa tai vahinkoa esimerkiksi ihmisille, luonnolle tai infrastruktuurille.
 
Hyvä, ettei Raikku floodaamalla voittanut. Palataanpa nyt sitten takaisin ei kahta kysymystä peräkkäin- sääntöön.
Jeps. Ja edelleen kaksi arvausta korkeintaan? Ja saa olla samassa nimet, jos haluaa?

Tuossa aikaisemmin tuli niin, että oli kysymys X:ltä, arvaus Y:ltä, ja uusi kysymys X:ltä? Eikö siinä olisi pitänyt olla joku muu kysyjä välissä?

Säännöistä pitää tietenkin ensijaisesti kiinni dumari.
 
Alppu, vahvistappa asia: kirjataanko tappo tai murha poliisin tilastoihin tapaturmaisena kuolemana vai ei?
 
Olsez itse ehdotti nopeutettua kisaa eli poisti rajoitukset.
 
Mun kysymys ei koskenut tätä floodausaaltoa, vaan ennen sitä tapahtunutta. Njotta onko niin, että arvausta ei lueta uudeksi kysymykseksi?
 
Oliskohan parempi että Rainier jatkaa tästä, koska Jone selvästi ei ole kykeneväinen (auton ratissa)?
 
Ylös