The Hallikainen™
Muusikko
- Liittynyt
- 17.1.2017
- Viestit
- 7834
Kokeillaanpa pitää kuskispekulaatiot omassa ketjussaan vaikka Alfa Romeon uudesta sponssisopimuksesta on keskustelua muuallakin. Alfa Romeo ja Sauber siis ovat vahvistaneet sopineensa monivuotisen jatkosopimuksen. Samalla putoaa pohja myös monelta ikävältä juorulta.
Viime vuonna kaava oli muuten sama. Sauberin ja Alfa Romeon yksivuotinen jatkosopimus vahvistettiin GP-viikonlopun alla keskiviikkona... ja kuljettajauutiset seurasivat perässä torstaina. Jos tästä jotain tulkintoja voi vetää, niin kaksikko Räikkönen–Giovinazzi on jatkamassa ensi kaudelle, sillä nyt olisi mielestäni väärä hetki julkistaa eläköitymistä tai potkuja kummallekaan.
Viime vuonna kuskien jatkosopparit julkaistiin lokakuun lopussa ja Vasseur nytkin sanonut että kuskisoppareita neuvotellaan loppukaudesta. En näe syytä miksi tallipomo muuttaisi kelkkaansa ja yhtäkkiä kiirehtisi soppareiden kanssa. Joten ei kuskiuutisia hetkeen.
