Kuuntelutoikki päivän piisille, jälkipolvi

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja JPP
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Emme halua.
Voi kunpa jättäisit ilmiselvät hassuttelut huomiotta koska noin muutenhan teemaidea on varsin mainio. Tai no jos ei mainio nii ihan ok. Tai jos ei ok:kaan, niin ainakin idea siinä missä muukin idea, esim. viheltäen meneminen tai nauraen kulkurointi.

Itse ehdotan teemaksi tai teemoiksi
- Kirkaa
- 80-luvun leffamusiikkia
- rautalankamusiikkia
- Led Zeppeliniä
- Sielun Veljetiä
- Elvistä
- "Top 7 from Alpun levyhylly"
- "Bottom 7 from Alpun levyhyllypylly"
sekä
- Roger Whittakeria
 
Tuleekohan Howdylle ja Nurtsille paha mieli jos skippaan heidän ideansa ja tartunkin joihinkin burbuloisen ehdotuksiin? Tulee varmaan. JA HYVÄ NIIN!
 
Entä jos olivat tosissaan? Kyllä sitten mun teoria "ilmiselvistä hassutteluista" vaikuttaa lähinnä pilkalta ja tölvinnältä... JA HYVÄ NIIN!
 
Nyt Circle: Taantumus, sit Lacrimosa: Satura ja Burzum: Hvis lyset tar oss
Circle-Lacrimosa-Burzum_zps53b2ae10.jpg
 
Lenny Kravitz - The Chamber

En olis uskonut, että tolta ukolta löytyy biisi jota vapaaehtoisesti tuubista kuuntelen. Raivostuttavia ovat muut radiohittinsä.
 
Viimeksi muokattu:
Nyt ...and Oceans: The Dynamic Gallery Of Thoughts, sit Butthole Surfers: Pioughd ja Circle: Zopalki
andOceans-ButtholeSurfers-Circle_zps34babecf.jpg
 
q8XdRJA.jpg


Ja just nyt tää.

Tykkään oikein kovasti tästä orkesterista. Lastenlaulumaiset melodiat ja lässyttävä lauluääni (niinku lapsille lässyttävät jotkut), vastapainonaan nopea kitarointi ja reipastahtinen tempo. Toimii.
 
1994_toppatakkeja.jpg


Nostalgiaa! Lutakko, keikan jälkeinen laskuhumala ja katkenneet tupakat farkkujen etutaskusta, hei jätä JÄMÄ!
 
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös