Kyllönen takaisin!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Kalevi
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Raha ei ratkaissut, koska Kyllönen sanoi juuri Kiss FM:n haastattelussa että rahasta ei päästy vielä edes keskustelemaan.
 
Matti:
Kyllönen tosiaan sanoi näin (TS), mutta jos mietit millaisissa taloudellissa vaikeuksissa MTV3 on...puhutaan esim. irtisanomisista jne. Varmasti myös kulujen karsimista tehdään em. asioiden välttämiseksi. Yksi tämmöinen kulujen karsimisasia taisi olla ruutulipun korvaaminen Motor Forumilla. Sekin asia kohdistui Kyllöseen, joten tästä voi ehkä päätellä, ettei mies ole kovin vaatimaton hinnoitteluissaan.
 
cwm23.gif


Maikkari on PASKA - Kyltsi on osa suomalaista formula huumaa, yhdessä kuskien kanssa.

Kyltsi takaisin tai formuloiden seuraaminen alkaa muilta kanavilta.
 
Originally posted by Jussi:
Kävin antamassa "haisevan" palautteen/mielipiteeni maikkarin urheilusivujen kautta.
http://www.mtv3.fi/urheilu/

TOIMIKAA !!!

--->TOIMITTU!!! Kerätään vaan porukalla mieletön palaute määrä maikkarille... muuten täytyy tosiaanki siirtyä canaldigitalille... harmi muute et eurosportkaan ei oo enää näyttäny kisoja....
 
Leikittelin sellaisella ajatuksella että olisikohan edes teoriassa mahdollista että Kyllönen selostaisi vormuloita radiosta, silloin voisi jokainen halukas kuunnella Kyllöstä, laittas vaan äänet veke töllöstä niin ei tarttes kuunnella Tuomista. Siinä olisi myös se hyvä puoli että selostuksen kuulisi myös mainoskatkoilla. Tietääkö joku kertoa onko radiosta tullut aiemmin vormulaselostuksia?
 
Joh,

Kun muutama Euroopan kisa on ajettu alle 300 000 katsojaluvuilla niin johan pääsee Matti takaisin. Jos ei muuten niin mainostajien vaatimuksesta.



------------------
-Jarkko

"Gravity keeps my head down
Or is it maybe shame
At being so young and being so vain..."
 
JEE!!!

Shoemakerilta aivan helvetin hyvä idea. Kyllösestähän on muutenkin tulossa Ylen miehiä, joten miksi hän ei Radio Suomen taajuuksilla voisi kisoja selostaa. Pääsisi radio kerrankin nauttimaan suurista kuuntelijamääristä.

Ja Radio Suomihan on radioinut kisoja. Esim. viime vuoden Belgian kisan ja Häkkisen loisto-ohituksen kuuntelin nimenomaan radiosta.



------------------
-Jarkko

"Gravity keeps my head down
Or is it maybe shame
At being so young and being so vain..."
 
Originally posted by Matti:

Kaikki vaan tukkimaan maikkarin palautepostilaatikon!!!
Vaikutus on sama, kun lähetät postia itsellesi. Ei ne lue palautetta.

cwm33.gif
 
Niin,

Eivät varmaan lue palautetta mutta huomannevat sentään jos postilaatikko on tukossa...



------------------
-Jarkko

"Gravity keeps my head down
Or is it maybe shame
At being so young and being so vain..."
 
Kävin sitten minäkin antamassa vähän palautetta maikkarille.

------------------
No eihän ton kokosessa ja näkösessä torsossa voi mikään ainstaini elääkään. -Nopeahuoli Ecclestonesta
 
Toimittu!

Ei saatana, eikö Formuloissa ole enää mitään pyhää?
 
Mikä muuten oli Matti Kyllönen fun clubin osoite? Mielenkiintoista katsoa, miten he suhtautuvat asiaan.
 
Originally posted by Siebel:
Aivan loistavaa!!!!

...täällä mitään adresseja keräillä!!!

Oli se jo aikakin. Mä en tiedä ketään toista, joka saa ryssiä duuninsa 11 vuotta putkeen ja silti jatkaa.

TRALLA LALLA LAA !!!


Ave !!!


Sä et sitten oo käyny lähelleäkään Smolnaa ja Arkadian mäkea, Brysselistä puhumattakaan.

No ehkä Formuloille saadaaan yhtä unettava selostaja kuin tapahtuma pahimmilaan ansaitsee. Koko jännityshän perustuu odotuksiin ei tapahtumiin sinäänsä ja ilman lukkarinrakkautta olisivat F1:set pahuksen tylsiä, suunnilen yhtä tylsiä kuin kuivuvan maalin katsominen, ja mä olen sentään pitkän linjan formula riippuvainen.

- Oho -


[This message has been edited by Oho (edited 01-02-2001).]
 
Voidaanko koko kisoja ylipäätään järjestää jos ei Kyllönen ole selostamassa? Virheitä on maailma täynnä, niin myös Kyllösen selostukset, mutta 99% katselijoista ei niitä virheitä edes huomaa kun ei touhusta mitään tajua tai ole edes järijn kiinnostunut. Tunnelman luojana Kyllönen oli hyvä, Tuominen on aika pentu jotta sitä vois ottaa kovin vakavasti eikä ainakaan toistaiseksi ole selostajana vakuuttanut. Ihan eri juttu höpöttää pari tuntia suorana kun tehdä lyhyitä reportaaseja. Saappaat joihin ollaan hyppäämässä eivät ole kovin pienet, ei käy Tuomista kateeksi, ei. Toivottavasti heppu kuitenkin hommassaan onnistuu, ainakin täällä väki on melko kriittistä ja palautetta tulee helposti. Oikeestaan sen näkee suoraan katsojatilastoista, jos täällä on väki selostajaan tyytyväisiä tulee todennäköisesti katsojaluvut putoamaan reilusti. Oma katsomiseni todennäköisesti vähenee reilusti, tuotti vaikeuksia pysyä jonossa hereillä Kyllösen huutaessakin.
 
Toimittu!
Kyllönen on aivan ehdoton tunnelman luoja. Minulla on silmät päässäni, joten en tarvitse ketään kertomaan mitä kuvaruudussa tapahtuu. Mutta se fiilis... Eniten harmittaa, että nyt menetetään Kyllösen vuosien varrella hankkimat henkilökohtaiset kontaktit. Tuskin kuulemme esim. Kekeä enää selostamossa; Kyltsi ja Keke yhdessä ovat oikea helmi. Lisäksi taustamateriaalin, esim. kuljettajien henkilöhaastattelujen saaminen voi jäädä vähän nihkeäksi, jos joku keltanokka on niitä saalistamassa.
Täytyy varmaan harkita sitä Canal Digitalin hankkimista...


------------------
Mira
 
Ylös