Kypärät 2011

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Skenejeesus
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Heidfeldille pientä uudistusta (ei tosin kuulemma ole lopullinen versio). Lotus-logoa otsaan ja Nickin Q-logo kultaisena sivulle.

scaled.php
 
Q-Nickillä on kyl taas sairaan komee potta. Siinä vähän mallia muillekin. Tyylikäs isolla T:llä.
 
Heidfeldillä on tyylikkäin! yksinkertaisen hieno, eikä mikään värien sekasotku. :thumbup:
 
Ehkä hieman liian yksinkertaistettu jo. Siis omaan makuun. Ehkä olisi voinut saada hieman hienommankin kun olisi suunniteltu pidemmälle. Mutta jollei ole lopullinen versio niin ehkä paranee vielä. Omaan silmään kuitenkin keskeneräisen näköinen. Ei se hienoin muttei kyllä huonoinkaan :cool:
 
Felipen 2011 Päätösosakilpailun potta: :ahem: :cool:

8c1211a4.jpg


22de32d1.jpg


fb5bdd84.jpg


e50c97f1.jpg


5892e460.jpg
 
Massan kypärä näyttää varmaan ihan helvetin hyvältä livenä. :cool: Valokuvissahan kromikypärät ei ikinä oo parhaimmillaan. Mutta miksi linkin parkin logo on kamuin kypärässä?
 
Liuzzin "liitutaulu" kypärä tälle viikon lopulle

brazil-2011-adam-cooper-vl2.jpg


Mun mielestä aika hauska idea, mutta saattaa piirrokset liueta jos sataa vettä :tongue:
 
Massan kypärä näyttää varmaan ihan helvetin hyvältä livenä. :cool: Valokuvissahan kromikypärät ei ikinä oo parhaimmillaan. Mutta miksi linkin parkin logo on kamuin kypärässä?

Se on vissiin erikseen joku Linkin Park maalaus?

En tiedä miten tuo loppuosan.. öö jokin jolla on suu liittyy bändiin mutta eipähän se hirveesti kiinnosta.

Toi Massan kypärähän on kyllä upea ja Liuzzille pisteet omaperäisyydestä.
 
Ylös