FW08
Registered User of Talent
"F1-forumin ylläpito rohkaisee käyttäjiä monimuotoiseen kielenkäyttön ja suositteleekin jokaiselle synonyymisanakirjan hankintaa."
"F1-forumin ylläpito rohkaisee käyttäjiä monimuotoiseen kielenkäyttön ja suositteleekin jokaiselle synonyymisanakirjan hankintaa."
Blankko poissa ja nyt itse hakukin oletusarvoisesti järkevämpi noista kahdesta:ahem:Koska Antti meinasi tehdä jotain tuolle searchille? Blank.htmlään ei kyllä totu.
Toimiiko Report Post toiminto?
POISTINPA TÄMÄN TÄSTÄ NÄIN /FW
Onko tämä tarpeeksi asiallinen kommentti Asiapuolella? Kysynpä vain...
Siitä vaan.
Saanko kysyä teiltä yhden kysymyksen?
Siitä vaan.
Ketjun sopivuuden jollekin alueelle voi päätellä siitä, pysyykö se sillä jollain alueella vai siirretäänkö se jollekin toiselle alueelle. Melko turhaa ruveta jotain satojen sivujen mittaisia linjanvetoja vääntämään kaikesta mahdollisesta. Kun ei liiallisuuksiin mennä ja edes yritetään olla ihmisiksi niin homma toiminee ihan hyvin.... joku modeista kertoisi ne raamit, joissa F1-alueelle voi toikkeja luoda?
En kettuile vaan kysyn ihan asiallisesti koska mielestäni tämä on ihan järjetöntä, että F3-kuskin toikki on F1-puolella. Ei tässä pitäisi oikeasti olla mitään epäselvää.
Formula 1 -asiapuolelle saa perustaa vain asiallisesti perusteltuja ja itse sarjaan liittyviä F1-ketjuja.
Jos F3-kuskin toikissa keskustellaan F1:stä, on kyseessä offtopic, ja seiskapykälä komentaa sellaisen sotkun F1-vapaaseen:Kai tuo raami lienee se, että ketju jossa käydään asiallista, F1-aiheista keskustelua, kuuluu F1-asiapuolelle.
F1-vapaan puolella chattailu on sallittua ja keskustelu muutenkin rennompaa
Komps, ja liityn ihmettelijöiden seuraan.
Ei kai mitään lisäraamejakaan tartte erikseen miettiä, johan sääntövihkosesta löytyy mm. kuutospykälä joka ohjaa aika selkeästi.
Jos F3-kuskin toikissa keskustellaan F1:stä, on kyseessä offtopic, ja seiskapykälä komentaa sellaisen sotkun F1-vapaaseen:
Eli F3-kuskin toikki Muut Formulaluokat:iin, tai hövelisti F1-vapaaseen isänsä meriiteillä tai oman testikuskistatuksensa turvin. Mutta F1-asiapuolelle tuo ei sääntöjen mukaan kuuluis millään tavalla.
Ja kyllä, myös Kovalaisen toikin vois siirtää F1-vapaaseen, nyt kun paluu näyttää epätodennäköiseltä.
Loppukaneetiksi vielä pakollinen irvaus: kuinka modet voivat olettaa käyttäjien noudattavan sääntöjä jos he eivät itse sellaiseen kykene?