kouvotsvoni
Banjottu
Suomi kaipaa selvästi sotilasjuntan.
Käyköhän Salekin trollailemassa lauantain pikkutunneilla.
Englannin Prinssi Williams on synnyttänyt tytön! Onnea, Englanti! Onnea Melinda! Mäkin itken! Pasila, Porilaisten marssi!
Ja Quick Fix voitti Prix d'Etain Royalin.
Mikäs siellä kadulla kun ei palele edes.Espanjan etelärannikon suomalaisyhteisö on nuorentunut viime vuosina, kun alueelle on muuttanut paljon työikäisiä ja nuoria töiden perässä. Osa suomalaisnuorista asuu kadulla, kärsii päihdeongelmista ja kerjää rahaa elääkseen.
Eikös sitä voisi mennä kyseleen rekkakuskeilta ketä menisi koillisen suuntaan ja pääsiskö kyytiin.Pitäisi saada sen verran rahaa kokoon, että päästäisiin maateitse Suomeen.
Englannissa voisi olla töitä hiukka paremmin. Pohjoiseen ehkä kannattaisi suunnata.Kodittomaksi Sari ja hänen britti-poikaystävänsä jäivät tammikuussa, kun he irtisanoivat kämppänsä luullen pääsevänsä autokyydillä Suomeen.
Pierettää.
Ei ketään Stalinia tai Mao Zedongia? Työ ootte tylsia.
– Lopullinen tavoitteemme oli ansaita yhdeksännumeroinen summa yhdessä illassa. Sen toteutimme, Mayweather sanoi.
Nähtävästi on varaa nostaa maksukanavien hintoja vielä reippaasti.Yhdysvalloissa ottelun katsominen maksoi 90-100 dollaria. Tilauksia tuli juuri ennen ottelun alkamista niin paljon, että kamppailun alkua siirrettiin.
Urheilumiehiä.
http://www.iltasanomat.fi/nyrkkeily/art-1430616025667.html
Nähtävästi on varaa nostaa maksukanavien hintoja vielä reippaasti.
Nyrkkeily taitaa olla sellaista piilohommaa. Toinen tanssii ympärillä ja kohta jo halaavat. Toista on paini jossa kaikenaikaa ovat toistensa kanssa välilöissä.
Maksaa 100 dollaria siitä että kaks körmyä hakkaa toisiaan n. 3 minuutin ajan jonka jälkeen voittajaksi tuomitaan se, joka vaikutti enemmän ottavan pataansa.
Vitun hieno laji. Oikeesti.
Nyt ollaan muuten ehkä kahden mua vähiten tässä maailmassa kiinnostavan asian äärellä. Kolmantena ois sitten fuusiotalous.