Vanhanen sanoo, ettei hän hoksannut, että asiaan liittyy jääviysriski. "Olisi hyvä, jos olisin hoksannut", hän sanoi.
Piti tuokin kohta quottaa, mutta enhän muistanut.. On tuossa pientä ristiriitaa havaittavissa kylläEikö tämä ole vähän ristiriidassa tuon kanssa, että varmisti asian..?
Eikö tämä ole vähän ristiriidassa tuon kanssa, että varmisti asian..?
Mikä on tuomio? Huomautus vai peräti ehdollista?
Eiköhän eduskunta anna synninpäästön ja jonkun bonuksen. Oikeiston äänillä. Näinhän ne tähänkin asti toimineet :thumbup:
Mä epäilen myös, ettei juttua viedä valtakunnan oikeuteen. Valtakunnan oikeuteen joutumisen seurauksena olisi, että lähes jokainen ministeri ja kansanedustaja olisi suht pian vastaavista tapauksista oikeudessa.
Seurauksena tulee olemaan, jotta jatkossa pitää olla tarkempi ja kiinnittää erityisen tarkasti huomiota mahdollisiin jääviyksiin.
Perustuslakivaliokunta
Perustuslakivaliokunta
Jäsenet
Puheenjohtaja:
* Sasi, Kimmo /kok 04.05.2007 -
Varapuheenjohtaja:
* Söderman, Jacob /sd 21.09.2007 -
Muut jäsenet:
* Hänninen, Tuomo /kesk 03.05.2007 -
* Karvo, Ulla /kok 03.04.2007 -
* Katainen, Elsi /kesk 03.05.2007 -
* Kiviranta, Esko /kesk 03.05.2007 -
* Kärkkäinen, Kari /kd 03.04.2007 -
* Nauclér, Elisabeth /r 03.04.2007 -
* Niinistö, Ville /vihr 04.02.2010 -
* Ojala-Niemelä, Johanna /sd 10.09.2009 -
* Peltonen, Tuula /sd 03.04.2007 -
* Puhjo, Veijo /vas 03.04.2007 -
* Ukkola, Tuulikki /kok 03.04.2007 -
* Wideroos, Ulla-Maj /r 04.02.2010 -
* Viljanen, Ilkka /kok 03.05.2007 -
* Vuolanne, Antti /sd 03.04.2007 -
Varajäsenet:
* Gestrin, Christina /r 03.04.2007 -
* Hakola, Juha /kok 03.05.2007 -
* Hoskonen, Hannu /kesk 03.05.2007 -
* Järvinen, Heli /vihr 04.02.2010 -
* Kataja, Sampsa /kok 03.05.2007 -
* Koskinen, Johannes /sd 03.04.2007 -
* Lapintie, Annika /vas 03.04.2007 -
* Manninen, Hannes /kesk 03.05.2007 -
* Piirainen, Raimo /sd 10.09.2009 -
Nyt taisi selvitä se todellinen syy Vanhasen eroon pääministerin paikalta? Taisi olla jo etukäteen semmonen kutina, että kusessa ollaan![]()
Ei minulle ainakaan olisi tullut mieleen tuollainen. On ne lääkärit fiksuja:thumbup:Ilta-Sanomat sanoi:Lääkärit poistivat elimen vaginan kautta
Ranskalaislääkärit ovat onnistuneet poistamaan potilaan munuaisen vaginan kautta.
Lihavuudesta kärsivälle naiselle tehty operaatio on maailman ensimmäinen laatuaan.
Lyonin sairaalasta kerrottiin, että nainen kärsi munuaisvaivoista, ja munuainen piti poistaa. Liikalihavuuden vuoksi operaatio oli kuitenkin riskaabeli.
Jos lääkärit olisivat leikanneet mahan auki, olisivat erilaiset komplikaatiot kenties riskeeranneet jopa naisen hengen.
Niinpä lääkärit - urologi ja gynekologi - viilsivät tiensä toista kautta. Huonossa kunnossa ollut munuainen saatiin pois vaginaan tehdyn aukon kautta.
:doubtful: Hmmmm. Pitäsikö tästä olla foorumilla joku oma karsinta![]()
Kuka on maailman paras ilmaseksissä?
16.09.2010 06:32 IS
Ilmakitarakilpailu on vanha juttu. Nyt kisataan mestaruudesta ilmaseksissä.
Kilpailun osanottajat esittävät kukin yleisölle aktin, jossa he jäljittelevät seksiliikkeitä ilman minkäänlaista rekvisiittaa musiikin soidessa taustalla.
Kappaleen aikana kilpailijan on ehdittävä vakuuttamaan tuomaristo eroottisella liikehdinnällä. The Sunin mukaan kilpailijan pitää muun muassa vikitellä partneri ja harrastaa esileikkiä ennen rajumpia otteita.
Kisaisännän mukaan on tärkeää, että kisailija antaa kaikkensa lavalla.
Alkueriä pidetään ainakin Williamsburgissa New Yorkissa lokakuussa. Maailmanmestari valitaan myöhemmin Teksasissa järjestettävässä kilpailussa.
Ei minulle ainakaan olisi tullut mieleen tuollainen. On ne lääkärit fiksuja:thumbup:
Iänkaiken sitä on vitun kautta tehty elimenpoistoja. Miesten aivoja nimittäin.
@ HSMeksiko muisti vapaussodan alkamista 200 vuotta sitten
Ei minulle ainakaan olisi tullut mieleen tuollainen. On ne lääkärit fiksuja:thumbup:
Ketkä tuota rumbaa pyörittävätkin, toivon heille unettomia öitä, tunnontuskissa piehtaroimista ja vittumaista karmaa.Jolleivät palkkiot ja olosuhteet parane, thaimaalaiset eivät enää tule tänne. Poimijoita aletaan luultavasti lähivuosina tuoda Vietnamista, Kambodzhasta ja Indonesiasta.
Thaipoimijoiden työolot lähellä pakkotyötä ja ihmiskauppaa
Ketkä tuota rumbaa pyörittävätkin, toivon heille unettomia öitä, tunnontuskissa piehtaroimista ja vittumaista karmaa.