jjv
Well-known member
- Liittynyt
- 4.5.2005
- Viestit
- 26943
Oliko sulla kenties jotain oikeaa kommentoitavaa asiasta?
Nähtävästi ei.
Oliko sulla kenties jotain oikeaa kommentoitavaa asiasta?
Nähtävästi ei.
Miten mahtaa 8-tien liikennemäärä olla esim 1- tai 3-tiehen nähden?
Pari valotolppaa ja vankilassa väsättyä peltilätkää kokisin aika edulliseksi.
En ole 8-tietä itse käyttänyt kuin Laitilaan asti, mut liikennemäärää en ole itse todennut kovinkaan suureksi. Ihmeissäni kuitenkin, onko ne vaarallisimmat paikat lähempänä Poria sitten
Luinpa läpi. Ymmärrykseni on vain liian heikko. Jaa, että millä tavalla valtatielle sopimattomat liikennevalot, kun kolareita aiheuttaa? 3 vihreää aukkoa?
Jaa, että millä tavalla valtatielle sopimattomat liikennevalot, kun kolareita aiheuttaa? 3 vihreää aukkoa?
Eikös siinä sitä tarkoiteta, että valtatiellä ei saisi olla liikennevalooja lain'? Siis että valtatien pitäisi olla aina etuajo-oikeutettu, paitsi kohdatessaan toisn valtatien.
Liikennevalo kumoaa aina liikennemerkin, vaikka moottoritiellä.
Venäläismummo surmasi suden paljain käsin ja kirveellä
Venäjän Dagestanissa asuva 56-vuotias Aishat Maksudova oli juossut puolustamaan lammaslaumaansa, kun niitä vaaninut susi hyökkäsi Maksudovan kimppuun. Maksudova puolustautui paljain käsin ja surmasi suden lopulta kirveellä.
Ihan simpsakan näköinen tyttö 56-vuotiaaksi.
Jahas. Nyt tulevat kuljetusalan mätäpaiseet julkisuuteen. Julkinen salaisuushan tuo ilmiö on jo vuosia ollut. Tai varma tieto.
Jahas. Nyt tulevat kuljetusalan mätäpaiseet julkisuuteen. Julkinen salaisuushan tuo ilmiö on jo vuosia ollut. Tai varma tieto.
Liikkuvan poliisin Koskelan mukaan haasteena on ollut saada tutkinnanjohtajat ja syyttäjät uskomaan, että tutkinta kannattaa tehdä.
Mutta Venäjällä on vielä huonommin asiat. Katos silloinkin kun Kostamusta rakennettiin....Jahas. Nyt tulevat kuljetusalan mätäpaiseet julkisuuteen. Julkinen salaisuushan tuo ilmiö on jo vuosia ollut. Tai varma tieto.
Varsinkin tuo uutisen alussa mainittu järjestäytynyt talous on tosi paha homma.Jahas. Nyt tulevat kuljetusalan mätäpaiseet julkisuuteen. Julkinen salaisuushan tuo ilmiö on jo vuosia ollut. Tai varma tieto.
Taloussanomat sanoi:Järjestäytynyt ja harmaa talous pesii yhä vahvemmin kuljetusalalla. Viime kuukausina poliisin tutkinnassa ...