toleranssisiipi
Langennut enkeli
Kaikki täällä keskustelevat moottorikelkkailun turvallisuudesta.
Kyllä Törni tietää.
Tekisi mieli sanoa, että tuon moottorikelkkajutun on varmaan kirjoittanut joku kesätoimittaja mutta miten kesätoimittajia voi olla talvella![]()
Se on hienoa, että meillä on hahmo joka tietää kaikesta kaiken, vaikka ainoa lähde on Ilta-Sanomat ja senkin artikkelit lukee väärin.
Se on hienoa, että meillä on hahmo joka tietää kaikesta kaiken, vaikka ainoa lähde on Ilta-Sanomat ja senkin artikkelit lukee väärin.
Se on hienoa, että meillä on hahmo joka tietää kaikesta kaiken, vaikka ainoa lähde on Ilta-Sanomat ja senkin artikkelit lukee väärin.
Tätä olen myös itse pohtinut. Tuo kävelykatu oli täynnä ihmisiä ja ryöstäjillä oli rynnäkkökiväärit. On syytä miettiä miten järkevää oli aiheuttaa tulitaistelu tuossa tilanteessa.
Ja kysymys ei todellakaan ole hyssyttelystä ja ryöstöjen sallimisesta yhteiskunnassa. Nuo ryöstäjät jäävät kuitenkin kiinni varsin suurella prosentilla -kuten nytkin taisi tapahtua.
Millaisella prosentilla Ruotsissa on selvitetty arvokuljetus ja kultakaupparyöstöt?
En tiedä tarkkaa prosenttia. Tätäkään ryöstöä ei kuitenkaan "selvitetty" siinä tulitaistelussa runsaslukuisten sivullisten naisten ja lasten vaarassa ollen.
Näemmä ryöstäjän ampuessa poliisin on syytä luikkia paikalta.
Lööppi-toikissa toistuvaan taktiikkasi tuntuu olevan lätkäistä Ilta-Sanomiin linkki. Tuo kaiken tietäminen viittasi enemmän moottorikelkkajuttuun.Jos tämä:
on sinusta normaalin foorumin kommentoinnin sijasta "kaiken tietämistä" niin kehotan sinua olemaan todella varovainen jatkossa omien viestiesi kanssa![]()
Eikö ole todella outoa? Eikö tosiaan luulisi, että lööppi-toikissa linkitetään enemmin vaikka nykysuomen sanakirjaanLööppi-toikissa toistuvaan taktiikkasi tuntuu olevan lätkäistä Ilta-Sanomiin linkki.
Putouksessa Armi heitti kyllä parhaan vitsiskabavitsin. Nauratti oikeesti.
Ilari toka parhaan. Hieman odotettavan tosin.
Se on hienoa, että meillä on hahmo joka tietää kaikesta kaiken![]()
Ootko kade?