Mehe Rienarsuo
Lupaavin tulokas
Meillä luottoklubissa ei erotella homoja tai muita viipeltäjiä toisistaan, vaan kaikki vedetään yhteen nippuun. Mieluiten nk. jössesteipillä.Entä ne, jotka keskittyvät enemmän juottamiseen ja nuottaamiseen ja pitävät tälläistä luottamista tyttöjen hommina?
Iso Luotonantaja, joka tämän kaiken on luotottanut, puhuu muuttumattomana säilyneessä hubassa kirjassaan luottoriskeistä ja kuinka luottamusta joskus horjutetaan erään Saatasen toimesta. Saatanen pitää toimistoa Pelse Pubissa ja huutelee sieltä känäpäissään ohikulkijoille mouhevia.
Luotonantaja antoi yhdelle Mosselle pari liitutaulullista kehotteita luottavaisten ohjenuoraksi. Mosse hävis toisen taulun pokerissa, mutta toinen säilyi ja siinä on 10 kehotetta, jotka ovat niinkin yksityiskohtaisia kuin 3. Muista kiskoa tirsoja ja 8. Ei sitten sanoja toisten suuhun!
Nyt luotto päälle ja mukaan!