Majuri ylöspanosi

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Antsa Rieppo
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Antsa Rieppo

Well-known member
Liittynyt
1.1.2015
Viestit
46299
Sijainti
Purukiellossa
Eli major fuck up.
Mitäs on tullut möhlittyä huolellella?

Tuli tehtyä itse tänään.

Keräilin ostoskoriin tuotteita Prismassa kun käytävällä tuli tutun näköinen kaveri vastaan, ja tietenkin sellainen urheilullisen näköinen hahmo on seurakaveri. No tietenkin nostin lapaa ja sanoin 'terve'. 'Terve' vastasi kaverikin.

Jatkoin matkaani jogurttihyllylle, kun naamamuisti palautui hiljalleen. Sehän oli 'Paulista ja Jaakosta' (Kuopion poliiseja) Pauli. No siinä vaiheessa tuli revettyä nauruun, mutta niin repesi Paulikin.
 
Moikkailin kanssa rehvakkaasti tuolla Mentorin pukuhuoneessa kun tuli tutun näköinen sälli sisään. Samassa vasta tajusin, että kuka se tutun näköinen sälli oli. Mutta reippaasti Robin moikkasi takaisin. Tosin sellainen hieman miettivä ilme kasvoillaan, että ketäs perkele toi on :D:D
 
Kerran oli ostoskassi oikeessa kädessä ja koitin avata ovea mutta avaimet olikin oikeassa taskussa. :D :D
Oli se reissu. Huhhuh.
 
Eikö uponnut listanaula oikein sujuvasti betoniin?

:thumbup:
 
En kokeillut. Sattui olemaan puiset ikkuna- ja ovikarmit.
 
Viimeksi muokattu:
Kolme päivää sitten vai oliko neljä tai kaksi en muista no kuitenkin olin avaamassa Firefox-selainta mutta avasin vahingossa kerralla kaksi selainikkunaa.
 
Viimeisin joka harmittaa lienee se, että tein yhden työhakemuksen vähän kiireellä -tohkeissani kun olin- ja seuraavana päivän stilisoin tekstiä uudemman kerran.
Edit: hakemus syötettiin ko. firman järjestelmään ja sitä on mahdollista muuttaa jälkikäteen.

Toivon hartaasti, että tulostivat tai huomioivat vasta jälkimmäisen hakemukseni, ettei mennyt kirjoitusvirheisiin työhaastattelutsäänssi. Sitä on näköjään joka kerta sokea omalle (liian pitkään hierotulle) tekstilleen ja yleensä käytänkin vaimoa oikolukijana. Nyt se ei ollut mahdollista ja näinhän siinä kävi - pyyheluokan kämmi :nope: Towel Class fuckup!
 
Viimeksi muokattu:
En lähtenyt Dr Feelgoodin keikalle silloin joskus.
 
Pistin ruuan mikroon ilman kupua. Perskeles mikä sotku, näytti kuin olisi kurkistanut assan vessan pönttöön, mutta mikro kaipasikin pientä pesua.

Voin vaimolle sanoa illalla että "tässä on oltu ahkeria tänään, pesin mikronkin, olipa se likainen, olipa".
 
Näistä on nyt jo inan aikaa, mut:

Piti laittaa säpoa yhdelle Jannelle, mutta klikkasin luettelosta inan verran väärin ja posti lähtikin eräälle Jennille. Heillä siis sama sukunimi ja tää Jenni on korkea toimihenkilö firmassa jossa olin silloin töissä, hävetti melkoisesti vaikka ei siinä itse viestissä mitään kovin kiusallista ollutkaan.

Toinen "loistava" tapaus oli kun parikymppisenä baari-illan jälkeen piti mennä kaverin luokse yöks. Ja niin meninkin, tai ainakin luulin meneväni. Kaveri asu ykkösessä mut jotenki epähuomiossa(humalassa) kävelin kakkoseen soittamaan vastaavan asunnon ovikelloa. "Kaveri" avas oven ja itse horjuin siitä suoraan soffalle pötkölleni, about viiden sekan päästä tajusin et tää kämppä näyttää inan erilaiselta kun kaverin, ja sälli joka tuli avaamaan oven on tummahiuksinen kun taas se kaverini oli blondi. -> Usain Bolt olis kateellinen siitä vauhdista millä spurttasin häpeissäni pois siitä kämpästä. Mahtoi sillä sällillä olla hippasen WTF-olo tilanteen jälkeen.
 
En mennyt juttelemaan Gösta Sundqvistin kanssa hänet Turengissa nähdessäni. Ajattelin, että ehtii sitä varmaan joskus.
Ei ehtinyt.

Onneksi on jäljellä sukulaisesi ja FB kaverisi Seppo. Vai oliko se Mauri. Varmaan juttelee kanssasi mielellään.
 
Ylös