Matkakuume!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Juskanen
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Tulevilla matkoilla vuokra-autoa etsiessä sivuutetaan Enterprise kokonaan. Jotenkin epäammattimainen kuva jää siitä, että tekevät luottokortilta tuplaveloituksen eivätkä vaivaudu vastaamaan yhteydenottopyyntöihin koskien katevarauksen poistoa. Palautuuhan se raha 21 arkipäivää katevarauksen teosta luottokorttitilille, mutta jotain asiakaspalvelullista pelisilmää sopisi olevan. Onhan se Concord, New Hampshiren toimipiste vain yksi toimipiste mutta parempi jättää koko firma sikseen. Hertzin kanssa esim. sujun aina ongelmitta, myös ns. mañana-maissa.

Europcarilla näköjään sama homma. 14.7 tehty katevaraus ja auton palautin 21.7. Edelleenkään ei ole varaus rauennut ja nettipankin mukaan raukeaa 14.8.
 
Nyt on lähellä! Huomenaamulla varhainen herätys, iltapäivästä ollaan jo perillä Lohjalla!

Mahdollisesti tehdään matkalla pysähdys velipojan luona Hyvinkäällä, tuossa kaupungissa jonka ainoa hyvä puoli on siinä, että sieltä pääsee pois.
 
Ei ole mitään Janakkalaan verrattuna, jonne pelmahdan ensi lauantaina.
 
Tuli reissattua vähän tänään. Kävin Valkeakoskella eli rohkeasti poikkesin kuntarajan toisella puolella. Kyllä reissaaminen virkistää ja muiden kulttuurien näkeminen sivistää.
 
Jos JippiiJahuuVou oli joku niistä Koskikaran edessä olevalla aukiolla majailevista heppeleistä, niin ehkä näin.
 
Nollan viikon päästä pällistelen Suomessa vailla ällin häivää.
 
Jos JippiiJahuuVou oli joku niistä Koskikaran edessä olevalla aukiolla majailevista heppeleistä, niin ehkä näin.

Mennee vielä aikaa ennen kuin olen siellä bongattavissa. Koskikaralla päivystäminenhän on pitäjän työttömien eläkevirka, eliittityöttömien vakanssi.
 
Sittenhän kävi tuuri ettei se yks talokauppa koskissa onnistunut, koska olisin joutunut varmaankin pakotettuna tuonne työharjoitteluun.
 
Kolmen viikon päästä öllöttelen Espanjassa vailla huolen häivää.

Kahden viikon päästä öllistelen Italiassa vailla huolen häivää.

Nollan viikon päästä pällistelen Suomessa vailla ällin häivää.

Ensi viikolla illistelen Kreikassa vailla huolen ja ällin häivää.

Kuuden viikon päästä elostelen Kataloniassa vailla minkäänlaista häivää.
 
Ylös