Mielialasi ja päällimmäinen tunteesi just nyt?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Olga
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Lähdetään ulos. Saa nähdä käykö pukki sillä aikaa. :rolleyes:
 
Lähdetään ulos heittämään viimeinen "Pukin pikku apulainen"-keikka ja sen jälkeen hautausmaalle kynttilöitä sytyttelemään. Sen jälkeen aattoilta saakin rauhoittua pelkäksi nautinnolliseksi joutilaisuudeksi.
 
Haa.

AJ sanoi:
Lähdetään ulos heittämään viimeinen "Pukin pikku apulainen"-keikka ja sen jälkeen hautausmaalle kynttilöitä sytyttelemään. Sen jälkeen aattoilta saakin rauhoittua pelkäksi nautinnolliseksi joutilaisuudeksi.

Varmaan hieno valomeri hautausmaalla pimeään aikaan. Itsehän kävin puolenpäivän maissa. Oli silloinkin valomeri, mutta eipä erottunut niin hyvin kuin pimeällä.
 
Jostain syystä 'ajauduin' lukemaan Tosen muistelutoikkia ja mieliala on sen mukainen. Muutenkin tänä jouluna mieli on ollut 'hieman' alamaissa.
 
Käytiin tänään sekä Nummen että Pusulan hautuumailla. Jälkimmäisellä useammatkin ihan oudot ihmiset tervehti, isäkin vielä kotona ihmetteli, että ketehän ne olivat. Karmivaa.
 
maradona sanoi:
On se kinkku vaan nannaa näin jouluyönä napostellessa.

Olen samaa mieltä.

Tuli saunottua toiseenkin kertaan, syötyä pari voileipää ja nautittua viintä. Nyt sen verran väsynyt olo että pitänee mennä nukkumaan koht puolin.
 
Haa.

Ihan hyvä jouluinen mieli on. Yksin olen hereillä taloudessa. Saatan makin, näin Juhlayön kunniaksi vähän veistellä kinkkua voileiväntekomielessä. Sitten sohvalle kerall' kirjan. Ja tovin kuluttua unta nuppiin...

Hyvää Jouluyötä, Juhlayötä kaikille hereillä olijoille !
 
...

S.A sanoi:
Käytiin tänään sekä Nummen että Pusulan hautuumailla. Jälkimmäisellä useammatkin ihan oudot ihmiset tervehti, isäkin vielä kotona ihmetteli, että ketehän ne olivat. Karmivaa.

Eilisellä hautausmaakäynnillä ei kukaan tervehtinyt. Paitsi tätini, joka oli sytyttelemässä kynttilöitä vanhempiensa ja sisaruksiensa haudoille.

Täräytän juurikohta laatikoita uuniin ja syömisen jälkeen taidan lähtiä kävelylle ns. Vanhalle hautausmaalle. Jospa näkisi sitä valomerta ?

Mieliala ei muuten ole paras mahdollinen. Jouluinen on, mutta.. Olkoon.
 
Aikaisempina jouluina on jotenkin pystynyt rauhoittumaan enämpi ja eliminoimaan mielestään kaikki siihenkuulumattomat epäolennaisuudet pois, mutta nyt on jotenkin toisenlainen tunne. Fiilikset on aika sekavat ja ihan muualla kuin joulussa, ehkä se johtui viime viikon hässäkästä. :dunno:
 
>-+)++<<

Oonko maininnut, että Adoben asiakastuki on syvemmältä ja poikittain kuin galinagulagovan suoritusvälineet? No nyt oon!

(tuli muuten eilen ostettua Mauri Kunnaksen Nyrok City -albumi hintaan 19,90€, se ei ota päähän lain)
 
Ylös