Jonkki
Press Play ►
Nimesi olisi pysyvästi Haistavittu Perseenreikä. Kavereiden kesken voit käyttää jotain lempinimeä mutta passissa se lukisi ja virallisissa tilanteissa joutuisit esittäytymään tällä nimellä. Paljonko pitäisi maksaa?
Ei.Mitäs nyt? Menikö sun passihakemuksesi vahingossa mennen tullen Googlen kääntäjän läpi?
Sovittu!Jos nyt sattuisin voittamaan eurojackpotissa 41 miljoonaa, niin lupaan antaa Jonkille 500 000 euroa, jotta muuttaa nimensä Haistavittu Perseenreiäksi ja sitoutuu olemaan muuttamatta sitä ikinä koskaan miksikään muuksi.
Jos nyt sattuisin voittamaan eurojackpotissa 41 miljoonaa, niin lupaan antaa Jonkille 500 000 euroa, jotta muuttaa nimensä Haistavittu Perseenreiäksi ja sitoutuu olemaan muuttamatta sitä ikinä koskaan miksikään muuksi.
100 tonttua riittäis, ehkä jopa alle sen, mutta 10k ois kyllä tulevat ongelmatilanteet huomioon ottaen liian vähän.
Ne jotka vastaa: "En suostuisi mistään hinnasta", valehtelee niin että korvat pyörii perseessä...paitti jos rahaa noin niinku muuten on jo ihan riittävästi.
Voit toki kokeilla valehtelenko. Tuot 150 miljoonaa euroa tänne, niin sittenhän se selviää.
Enpä usko, että kyseinen nimi menisi lävitse maistraatissa. Sikäli kysymyksen asettelu tässä pollissa on täysin epäonnistunut.![]()
Nythän ollaan Suomessa, eikä realismissa. Tosin aikalaillahan täällä vilisee realisteja.Joo, siis tämä pollihan on takuuvarmasti laadittu kaikkia realismin lakeja noudattaen.
Nythän ollaan Suomessa, eikä realismissa. Tosin aikalaillahan täällä vilisee realisteja.
Ai jaa tämäkö ei olekaan muka vakavissaan tehty? Mitäs sitten tehdään, kun Jacques voittaa eurojackpotissa, häh?:frown:Pointtini oli siinä, että koko tämä polli on pelkkää arvuuttelua ja hauskuuttelua. Ihanko tosiaan luulit, ettei kenellekään tullut mieleen tuo pienoinen ongelma nimen läpimenemisessä?
Nythän ollaan Suomessa, eikä realismissa. Tosin aikalaillahan täällä vilisee realisteja.
Ai jaa tämäkö ei olekaan muka vakavissaan tehty? Mitäs sitten tehdään, kun Jacques voittaa eurojackpotissa, häh?:frown: