Mitä Obaman tulisi tehdä ?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja jps
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

jps

nimimerkkien jahtaaja
Liittynyt
17.11.2000
Viestit
31093
Sijainti
täällä
Obama vannoo piakkoin virkavalansa ja tulee USAn pressaksi Bush jr'n jälkeen.

Mitä Obaman tulisi tehdä alittaakseen Bushin suoritukset ollakseen vielä kehnompi ?
 
Aiheuttaa vielä pahempi maailmanlaajuinen lama. Ja ydinpommin voisi johonkin roiskaista. Hankkia valkoisen miesrakastajan.
 
Palauttaa orjuus, koska USA:n talous ei muuten oikene. Tällä kertaa plantaasilla eivät raataisi pelkästään mustat, eiku värilliset, eiku afrikanamerikkalaiset.
 
Niin, ja kyllä kannattaisi myös hyökätä Kanadaan ja Meksikoon.
 
Virkaanastujaisissa kohottaa toinen käsi nyrkissä ilmaan ja sanoa:" I have a dream, to paint the White House black."
 
Svois nyt heti sanoa, että ...

1. ...valtio maksaa kaikille ennen 1.6.2009 vapaaehtoisesti irtisanoutuville kahden vuoden palkan, jotta kärvistelevien yritysten tilannetta voidaan helpottaa hallitusti.
2. ... valtio maksaa uusien asuntolainojen ottajien korkomenot seuraavat 10 vuotta. Tarjous on voimassa johannukseen saakka. Sen jälkeen ei etuja enää heru. Notta ostakaa nyt heti se kämppä velax!
3... Kaikkien uusien asunnonostajien työllisyys taataan valtion tuella. Jos muu ei auta, niin valtio työllistää kaikki heidät. Hyvällä palkalla.


syksyllä svois sitten sanoa, että
ei noi menneetkään läpi, sori! Että kärvistelkää kurjat. Rahhoo ei tipu, mutta veroja korotetaan jotta kuolevien firmojen tekohengitystä voidaan jatkaa.
 
-aloittaa ydinsota Kiinaa ja Venäjää vastaan
-hyökätä NATO-maihin
-pahentaa lamaa entisestään
-niin ja maalata Valkoinen talo mustaksi niinkuin Moe sanoi

Tuossa teille.
 
Obama vannoo piakkoin virkavalansa ja tulee USAn pressaksi Bush jr'n jälkeen.

Mitä Obaman tulisi tehdä alittaakseen Bushin suoritukset ollakseen vielä kehnompi ?

McCainin varapresidenttiehdokas olisi jollain tapaa valtaan päästyään luultavasti onnistunut Bushin suoritusten alittamisessa ihan ilman yritystä.
 
Saas nähä pohtivatko jotku lahopäät Obaman tappamista värinsä vuoksi?

Off-topikkina mainittakoon maailma oli parempi paikkaa elää Clintonin (dem.) kuin Bush jr:n (repb.) aikana.
 
Urakka rupee olemaan valmis ja Barry voi muuttaa sisään....:ahem:
 
Viimeksi muokattu:
Jos otetaan huomioon vaihtoehdot, jotka ovat jotenkin järjellisesti valittavissa... niin tuskipa Obama voi mitenkään alittaa Bushin rimaa. Vähän sama kuin kysyisi, että mitä Ismo Alangon pitäisi tehdä, että hänestä tulisi Matti Nykästä huonompi muusikko.
 
Ylös