Möötte & KKWCS kilpailu 4.4.

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja FO110K
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Heh, kalja ei kaatunut. Kotona.. Kirjoitella raportaaseja ja kännimod..eikun selvänä moderoida huomenna vaikka.
 
Perjantain ja maanantain välinen yö meni ihan hyvin. Kohmelossa kattomaan aika-ajoja, siitä sitten kisailemaan heikolla menestyksellä. Olo oli kyllä semmoinen vielä aika-ajojen alussa, että oli fiftysixty jaksanko tulla paikalle. Sen jälkeen jatkobaareilua ja Asko S. malttoi ihan hyvin olla mukana karuun loppuun asti ja vaihtoi numeroa kaverini kanssa (minulla on nyt todistetusti semmoisiakin:ahem:).
Semaforan DJ Pasi (tai kuka nyt olikaan) kulki 1966 vuoden F1-Forum paidassa ja soitti uskomattoman huonoa ysärihumppaa, mutta mikäs siellä lavalla oli. Käytiin jossain välissä katsomassa Vanity ink-bändin keikkalointiakin.. Sunnuntaina sitten vielä pieni kisamöötte Pub Höyryssä ja paluu junaillen kotikamaralle. Kävelin juna-asemalta 5 kilsaa kotia, kun bussit kulkivat ihan kostoksi niin, jotta oli nopeampi toimenpide.
 
Tästä möötestähän oli näemmä paljon kerrottavaa kanssajuojilla.
ei ne ole selvinneet vielä :D

sääli että jäi jälkipelit itseltä väliin, tuli vain sellainen meno siihen loppuillalle etten kehdannut kieltäytyä :dunno:
noh, vahinko takaisin sitten Myllypuron yhteydessä! :thumbup:
 
ei ne ole selvinneet vielä :D

sääli että jäi jälkipelit itseltä väliin, tuli vain sellainen meno siihen loppuillalle etten kehdannut kieltäytyä :dunno:
noh, vahinko takaisin sitten Myllypuron yhteydessä! :thumbup:
Jätkä pääs panee! :ahem:
 
Niinnojoo, siirretäänpäs tämä möötterapsa tänne :)

Jälkimöötte oli Semaforissa. Paikalle saapuivat itseni lisäksi siis Kouvo, Alppu, JasonD sekä Otto parempine puoliskoineen. Harmittavasti tosiaan muut eivät päässeet paikalle, mutta ehkä seuraavalla kerralla toisin. Muutamat oluset juotiin porukalla ja juteltiin DJ Pasista sekä body paintingistä, tais siinä joku syödäkkin. Muut katosivat hieman aikasemmin paikalta, mutta Kouvon ystävä tuli paikkaamaan tilanne ja siinähän se loppuilta menikin mukavasti kolmistaan. Semaforin lisäksi pyörähdettiin Dog's Homessa.
 
Pitäisi uskaltaa kännimo..eikun siis säätää forumilla noita toikkeja kuntoon ihan omalla nikillä, ettei unohtuisi päälle. Mutta siis:o Joo.. Body painting meni ohi. Keskityin tuijottamaan tuoppiin tai sitten postailemaan ja moderoimaan Otto Hokkasena varmaan:confused:
 
En kyllä minäkään muista body painting-keskustelua. Oliko se sitten sen jälkeen kun lähdin 'Heinävedelle' päin.
 
No ei se ehkä niin pitkä keskustelu ollut :) Siinä samassa mainoslapussahan siitä oli DJ Pasin kera.
 
Ylös