Munacu MÖÖTTE - Helsingissä - 24.5.2014 klo 14:00

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Jacques
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Ei saa hassutella vakavilla asioilla. Kaivan muniani ja Koiruus, Alppu ja Otto karjsijuat wøn tgmo6n.
 
Loppu meni aika kryptiseksi.

Ilmeisesti Koiruus, Otto ja Alppu pöllivät kännykän kesken kirjoittamisen, jonka johdosta viestin loppuosa jäi sekavaksi.

T. Hartza
 
Tuli soittoa, jossa ilmeisesti pyydettiin ainakin saapumaan paikalle ja eroamaan Vesasta.

Otolle terkkuja, että ei millään pahalla. Vesa on vähän kuin karhu, syö lähinnä marjoja mutta ei tykkää, että herätetään. :rolleyes:
 
Katselin tuossa noin muista medioista, että olisin kai ollut aika lähellä möötteporukkaa tuossa jossain vaiheessa iltaa. Tämä tiedonjyvänen paljastui itselleni kuitenkin hitusen liian myöhään. No ei kai siinä, ensi kertaan sitten.
 
Tuli soittoa, jossa ilmeisesti pyydettiin ainakin saapumaan paikalle ja eroamaan Vesasta.

Otolle terkkuja, että ei millään pahalla. Vesa on vähän kuin karhu, syö lähinnä marjoja mutta ei tykkää, että herätetään. :rolleyes:

Hyvä meininki siis.
 
Lähdin aikaisin liikkumaan junitse. Perillä morjestin pari tröpöä ja kävin parturissa. Nyt palaamassa junalla. Julmettu päänsärky oli koko illan eikä hirveästi maittanut...mitä nyt jotain 15 annosta tuli juotua ohimennen eilisen aikana. Ei sitten menty vankilakartanoon jatkoille.
 
Piti lähtemäni 4:eljältä työvelvoitteista vapauduttuani ajamaan tuonne ilta-aktiviteetteja varten. Onneksi sohva ja päikkärit vei voiton.

Haukuttiin sua kyllä ihan tarpeeksi nytkin, joten paikallaolosi ei ollut välttämätön.
 
Ihan hauskat kemut oli. Ensiksi aika-ajot Sportissa, sitten vähän ulkoilmaa ja pussikaljaa (sekä kossua ja jallua) Musiikkitalon takana, jonka jälkeen paluu Bruuverin pubimiljööseen jääkiekon parissa. Tässä vaiheessa myös pubivisailijat liittyivät takaisin seuraan. Pelin jälkeen Rotterdamin terassi palveli janoisia ja lopuksi vielä Burger King tarjoili yöateriat kaikille nälkäisille.

Illan voittajat Allun järjestelmissä visoissa oli Maradona ja Allu itse, joskin jälkimmäisen tulos oli hieman epäilyttävä. Toisaalta niin oli siitä saatu palkintokin (long island iced tea, jossa henkilökunnan mukaan 60% aineksista oli väärin).

Hauskaa oli ja olo tänään kaikesta huolimatta varsin siedettävä, eli tästä eteenpäin. Päivän ohjelma lienee aika sama kun on itse GP ja jääkiekkofinaali, miinus alkoholi kuitenkin tällä kertaa.
 
Tämä tuntui olevan yksi illan vallitsevista teemoista. Kukaan ei tunnustanut että näyttäisin samalta kuin kuvani tuossa vieressä, vaikka se kyllä ihan oikea kuva minusta on. Kaikeksi hämmästykseksi väittivät vielä että olisin nuoremman näköinen kuin kuvassa, vaikka kuva on 5v vanha. Tämän otin tietysti positiivisena palautteena. ;)
 
Aika hirveyttähän tämä taas oli, mutta kiitos nyt kanssasekoilleille kuitenkin. Toivottavasti kukaan ei vammautunut peruuttamattomasti.
 
Mukavaa oli kyllä ja aika kännissäkin tuli oltua. Alppu herrasmiähenä saatto mut bussiin, jossa olin pää pytyssä koko matkan.
 
Tämä tuntui olevan yksi illan vallitsevista teemoista. Kukaan ei tunnustanut että näyttäisin samalta kuin kuvani tuossa vieressä, vaikka se kyllä ihan oikea kuva minusta on. Kaikeksi hämmästykseksi väittivät vielä että olisin nuoremman näköinen kuin kuvassa, vaikka kuva on 5v vanha. Tämän otin tietysti positiivisena palautteena. ;)

Jos sulla olisi ollut siinä Sebastian Vettelin tai jonkun ruotsalaisen jääkiekkoilijan kuva, niin kukaan ei olisi huomannut, että avattaressa ei olisi copter itse.
 
1351777651.jpg
 
Huomioita.
Copter ei vastaa avatartaan ja Joni oli pieni.
Pubivisa oli perseestä, eikä Herttoniemen Gurkhasta löydy annosta nimeltä Masaji Muna.
Nimimerkki Otto Hokkanen voisi kirjoitella enemmän forumille.
 
Onkos tuo Sports Academy se paikka, jossa on helvetin isoa vessapaperia? Ylex:llä oli jotain juttuja, mutta en muista mikä paikka oli kyseessä, joku sporttibaari se oli...

On se. Siellä on kaikilla myös helvetin isot persereiät.
 
Ylös