Oletko punavihreä lynkkaaja?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Mosse
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Oletko punavihreä lynkkaaja?


  • Äänestäjiä yhteensä
    20
Jos sanoisin töissä kenestäkään ääneen suomeksi, saksaksi tai millään kielellä että esim. joku kollega on "juutalainen tappi", saisin fudut heti.
 
Mosse heittää nyt sitten sellaisen stalinistisen selityksen että miten Stalinin Neuvostoliitto suhtautui juutalaisiin?

Odotan mielenkiinnolla selitystä.
Jahah, tämä kortti tuli yllättäen.:D

Ja mitähän tekemistä Stalinilla on siihen saako ihmistä kutsua edustamansa uskonnon mukaan?
 
Vastaa tuohon edelliseen että onnistuuko sulla duuunissa. Mulla ei. Sana on siellä kielletty yhteisestä sopimuksesta. Jos laittaisin vaikka mailia pomolle Saksaan ja raportoisin että "that short jude is coming to meet me this afternoon" niin aamulla olis työtodistus jo postissa.
 
Viimeksi muokattu:
Meilläkään ei saa töissä haukkua pomoja eikä hurreja. Ollaan hirmu kuuliaisia asian suhteen.:ahem:
 
Vastaa tuohon edelliseen että onnistuuko sulla duuunissa. Mulla ei. Sana on siellä kielletty yhteisestä sopimuksesta.

Veikkaan että meillä suurin osa kutsuu jutkuksi tai koukkunokaksi. Sen sijaan toisistamme meillä on aika "herttaiset" lempinimet.

Onko siis niin, että teidän työprotokalla pätee forumilla ja sen perusteella
sä saat haukkua mua antisemitistiksi? Sen lisäksi että käytät mun oikeaa nimeä.:nope:
 
Kyllä noista tummemmista roduista kuulee: karvaranne, kamelikuski, kurakikkeli, ählämi, taliban, ... mutta ei niitä tarvii itse käyttää.
 
Olen vaan yllättynyt että olet kuin joku "natsi" ja pilkkaat juutalaisia.

Älä kierrä asiaa, sillä sen teit.
 
Olen vaan yllättynyt että olet kuin joku "natsi" ja pilkkaat juutalaisia.

Älä kierrä asiaa, sillä sen teit.

Jahah ja missä olen pilkkannut heitä? Ainoa mitä olen sanonut, niin mun mielestä Benin "juutalaisen tapin" ylimielinen murhaajaksi kutsuminen meni aika paljon yli. Lynkkaaja tappaa ihmisiä. Ja viittaus siihen että punavihreät on lynkkaajia on varsin mauton.

Saako teillä töissä ihmisiä kutsua lynkkaajiksi?
 
Jossain muussa Keski-Euroopan maassa tämä olisi esim. poliitikon sanomana aiheuttanut eron tasan tarkkaan.

No kerro mitä sillä on tekemistä Suomen ja tämän forumin kanssa, mielensäpahoittaja?

Niin olisi joutunut eroamaan monessa maassa jos joku politiikko kutsuisi muita punavihreiksi lynkkaajiksi.
 
No kerro mitä sillä on tekemistä Suomen ja tämän forumin kanssa, mielensäpahoittaja?

Niin olisi joutunut eroamaan monessa maassa jos joku politiikko kutsuisi muita punavihreiksi lynkkaajiksi.

Ainakin jos juutalainen tappi olisi moista lausunut ;)
 
Ylös