PuuhaPete ketju (nikkarointia, viilausta ja höyläystä yms. äijä-sälää)

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja PuoliPöhkö
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Tuossa on asiakkaalla oma nestauslinja levytavaralle, niin tekevät melko huokealla köökkiovea ihan mittatilausmittaankin.
 
Olisinpa mies, niin voisin heittää tähän jotain asiantuntevaa slangia.

Komp.
Mutta ainahan sitä voi huijata, kun vaan puhuu isoon ääneen ja itsevarmasti.

Lyöt kuule sykolia kreijuun ja vedät apstaakit neliotteella ranttuun, niin saat paljon väljemmät vinsserit.
 
Tuossa on asiakkaalla oma nestauslinja levytavaralle, niin tekevät melko huokealla köökkiovea ihan mittatilausmittaankin.

No jumansviidu! Jos tökkäät jotakin kautta kontaktin niin voihan tuon tarjouksen kysyä ja puntaroida josko sittenkin vaihtaisi ne tyystin.
 
Lyöt kuule sykolia kreijuun ja vedät apstaakit neliotteella ranttuun, niin saat paljon väljemmät vinsserit.

Soopaa, taidat olla pahempi föija ku Mesu itte! Sanoisin tohon niin, että kaikki mikä kiilataan, leviää varmalla.
Jos Faggis heftaa smyygin kiinni dyckertillä, ei tuu pahoja taulun paikkoja köökkimaisemaan. Se peilaa kato pirusti öögaan jos apstaakeilla vinssaat pielet juntturaan, niin että klasit helisee. Vetää kaarelle ja jättää käihät flagut surfeissiin.
Rumaa jälkeä. Saa käyttää filleriä tönkkätolkulla ja kartsan röökiä ennen ku ne saa oikoseks.
Paree napauttaa dyckertillä. Loiventaa vitutusta.
 
Jaa. Alkaa vähän mopo keulimaan. Nyt lähti jääkaappi vaihtoon.
Kuulemma väärän kokoinen.
 
Acensin DNA kotimokkulan. 2 kk:n ilmaiskokeilu, katsotaan onko eroa kännykkäjakoon käytännössä ja samalla voi mietiskellä älykotiprojektin mahdollista aloitusta.
Ajatuksissa on ollut kameraseurantaa asennella, lämpötilojen ja kosteuksien etäseurantaa sekä ohjausta, turvahommia ym.
 
Parvekkeen oven kahva tuntui jäykältä, joten laitoin Carlaken voitelevaa lukkosulaa niihin mitä ne nyt onkaan nimeltään ne semmoiset liukuvat salvat joita parvekkeeni ovessakin on kolme kappaletta, alhaalla, ylhäällä ja keskellä. Olkoon vaikkapa liukusalpoja. Jooko vaikka.
No kuiteskin, nyt ei enää vaivaa jäykkyys.
Myönnän itselleni 100% Completed PuuhaPeteily Task -palkinnon. Plimps. Nnoin.
 
*epää burbilta 100% Completed PuuhaPeteily Task -palkinnon*
 
Ylös