Antsa Rieppo
Well-known member
Koputtamalla osuu.
Parvekkeen oven kahva tuntui jäykältä, joten laitoin Carlaken voitelevaa lukkosulaa niihin mitä ne nyt onkaan nimeltään ne semmoiset liukuvat salvat joita parvekkeeni ovessakin on kolme kappaletta, alhaalla, ylhäällä ja keskellä. Olkoon vaikkapa liukusalpoja. Jooko vaikka.
No kuiteskin, nyt ei enää vaivaa jäykkyys.
Myönnän itselleni 100% Completed PuuhaPeteily Task -palkinnon. Plimps. Nnoin.
*epää burbilta 100% Completed PuuhaPeteily Task -palkinnon*
Kyllä, tupakoimattomuus on hyvä palkinto :thumbup:Passeli palkinto, ihan epäilemättä.
Saat vielä liikuntaakinJoo. Joutuu menemään tuonne pihalle asti röökille, ja useampi taloyhtiöläinen altistuu savuilleni. Mainiota! :thumbup:
Pikaliima?Millä liimais kumia metalliin niin että pysyy? Kontaktiliima kesti hetken. Samoin joku UHU God. Kitaran jalkatuen kumipäällinen vain tahtoo irrota. Pitäiskö 2-puolinen teippi, Clas Ohlsonilta tais joku vahva olla?
Millä liimais kumia metalliin niin että pysyy? Kontaktiliima kesti hetken. Samoin joku UHU God. Kitaran jalkatuen kumipäällinen vain tahtoo irrota. Pitäiskö 2-puolinen teippi, Clas Ohlsonilta tais joku vahva olla?
Akku paikallaan, vaihteistoöljyt sekä tulpat vaihdettu. Ei ihan ykkösellä lähtenyt käyntiin, mutta lähti kuitenkin. Vene valmis laskettavaksi.