Räikköstä EI KIINNOSTA!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Puupää
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
http://plaza.fi/stadion/f1/uutiset/raikkonen-nopeimmilla-kierroksilla-ei-arvoa

Kimiä ei kiinnosta nopeimmat kierroksensa (ja tuleva ennätys). Kimi vaan on järkevä eikä ala rehvastelemaan tuollasilla, toisin kuin joku Hamilton.
eclipsee_steering.gif
 
Räikkönen: Mestarin nimellä ei merkitystä
09.10.2008 16:58

Kimi Räikkösen suurimpana tavoitteena F1-kauden kolmessa viimeisessä kisassa on auttaa Ferrari-talli merkkimestaruuteen. Ferrari on pisteen perässä McLarenia tallien MM-kisassa.

Ajatukset menestyksekkäästä MM-tittelin puolustamisesta Räikkönen sysäsi taka-alalle jo keskeytykseen päättyneen Belgian GP:n jälkeen. Nyt eroa kärjessä olevaan McLarenin Lewis Hamiltoniin on 27 pistettä.

- En ole sitä (mestaruutta) turhemmin miettinyt Span jälkeen. Mennään kisa kerrallaan ja katsotaan mitä saa aikaiseksi, Räikkönen kertoo.

Loppukausi ajetaan tallin ja tiimin etu mielessä. Maailmanmestaruudesta kamppailevat tiukimmin Hamilton ja Ferrarin Felipe Massa. Mestarin nimellä ei Räikköselle ole merkitystä.

- Tietysti olisi hienoa, jos tiimi voittaisi molemmat mestaruudet. Muuten ei ole mitään väliä kuka voittaa, jos en itse ole se. Tiimille ajetaan, jotta saataisiin mestaruus, mutta muuten voi ajella aika rennosti, Räikkönen sanoo.

Teksti: Mika Huopainen, haastattelu: Oskari Saari

(MTV3)

Tais olla yllätys kaikille :rolleyes:
 
Laitetaas vielä tekstilläkin koska linkit sukeltaa. ;)

"Ihan sama kuka voittaa"
Kimi Räikköstä ei kiinnosta Felipe Massan voitto.
 
Mullekki on ollu peruskoulun jälkeen oikeastaan kaikki ihan samantekevää.
 
Ylös