jjx
Well-known member
- Liittynyt
- 20.11.2019
- Viestit
- 1867
mitäpä jos onkin niin, että Toyota ei halua häntä. Ainahan noi tallisiirrot pimitetään niin myöhäiseksi kun mahdollista, mielellään kauden loppuun jos mahdollista.hyvää pluffia varsinkin kun tiedetään, ettei ole edes varmaa kauanko Hyundai on edes mukana, koska uskon, että Tänak on katunut Toyotalta pois lähtöä, koska ei se ainakaan menestystä ole tuonut. Toisaalta Tänakin lähtö Toyotalta on ehkä Akido Sanin muistissa, luulisin, että tiet eivät eronneet kovin lämpimissä tunnelmissa. Toyota voi viitata kintaalla kiukkuilijalle.Tänak ei ole palaamassa Toyotalle.
Ott antanut Dirtfishille kommentit ettei ole palaamassa Toyotalle Kallen tyhjäksi jättämälle jakkaralle.
Toisaalta eihän Kallekaan ollu lopettamassa rallia vielä pari viikkoa sitten. Ja on hyvä taktiikka hilata palkkaa ylöspäin kun ensin antaa ymmärtää, ettei ole siirtymässä pois.
Mitäs mieltä sellaisesta siirto jokerista, että Növille Toyotalle. En tiedä voiko hän purkaa Huyndai sopparia, mutta itseni parjaama Növille vois olla kova luu parhaalla autolla parhaasa tallissa.....Mestaruus 26 ja eläkkeelle ennenkun mopoautot tulee sarjaan. Toyotan ei tarvi välttämättä hankkia kiukkupussi Tänakkia.
Viimeksi muokattu: