Skenejeesus
Viihdekäyttäjä
Ainakin lähes formulakonkariksi luettava RBR sai tänään uusimman luomuksensa testiradalle. Tämä oli kuitenkin jo 10. RedBull F1-auto.
Keskustelua autoon liittyen. Jatkakaa.
Keskustelua autoon liittyen. Jatkakaa.
Ai se on jo kymmenes. Tuntuu ku Red Bull olis tullu joskus 2007-2008. Noh, ehkä en muista niitä jämätalliaikoja.
Tuossa Wikipedia lainaus tarvittaessa muistinvirkistykseksi.Infiniti Red Bull Racing on Red Bull -yhtiön vuoden 2004 syksyllä ostama F1-talli, joka tunnettiin vuosina 2000–2004 nimellä Jaguar Racing. Sitä ennen tallin nimi oli Stewart Grand Prix vuosina 1997–1999. Vuonna 2005 Red Bull osti Minardi-tallin, joka sai nimen Toro Rosso. Toro Rosso kilpailee F1-sarjassa Red Bullin kakkostallina. Talli voitti ensimmäisen valmistajien maailmanmestaruutensa kaudella 2010, jolloin sen kuljettaja Sebastian Vettel voitti myös kuljettajien mestaruuden. Aiemmalla kaudella talli oli sijoittunut molemmissa toiseksi. Tallin on päämaja on Milton Keynesissä Yhdistyneessä kuningaskunnassa, mutta se kilpailee itävaltalaisella lisenssillä.[1] Kauden 2012 jälkeen ilmoitettiin japanilaisen Infiniti-yhtymän ryhtyvän tallin nimisponsoriksi, jolloin talli tunnetaan jatkossa nimellä Infiniti Red Bull Racing.
Tuossa Wikipedia lainaus tarvittaessa muistinvirkistykseksi.
Komealtahan tuo näyttää, etenkin kun kuvakulma ja väritys piilottaa tuon mokkulan...Pullukalle ja ponttooneiltaan vanhanaikaiselle tämä uus minun silmiin näyttää.
![]()
Kiirusta pitää insseillä jos uutta perää jo suunnittelevat ja vanhalla pitäisi onnistua ajaan ekat kisat. :tongue:Viime kaudet F1-sarjaa hallinnut Red Bull harkitsee jo ongelmien korjaamista uudella autolla, jossa olisi erilainen perä. Nykyisessä autossa takaosa on paketoitu liian tiukasti, ja se on johtanut mm. jäähdytysongelmiin.
Tuosta voisi sanoa että yksinkertainen on kaunista. Ehkä vähän liiankin yksinkertaisen näköinen ollakseen Neweyn aikaansaannoksia?Pullukalle ja ponttooneiltaan vanhanaikaiselle tämä uus minun silmiin näyttää.
![]()
Mutta on melko kapea perä?
Muistelenko väärin, Ferrarilla ainakin on samanlaiset lämmönpostoaukot kuskin molemmin puolin?
Mutta on melko kapea perä?
Jonkunlaiset siellä vissiin on. Ei meinaa näkyä monesta kuvakulmasta.Muistelenko väärin, Ferrarilla ainakin on samanlaiset lämmönpostoaukot kuskin molemmin puolin?
Tuosta voisi sanoa että yksinkertainen on kaunista. Ehkä vähän liiankin yksinkertaisen näköinen ollakseen Neweyn aikaansaannoksia?