Ruotsin MM-ralli 2020

JLunen

Well-known member
Liittynyt
9.10.2018
Viestit
564
Hyundait ajelee terkkuja shakella, onneks Gigapotti laitto menemään edes..
 

AnttiL

Reittinörtti
Liittynyt
25.12.2010
Viestit
16812
Sijainti
Tampereen lenkki
Mikä se syy nyt sitten oli siihen, ettei tuota ajettu kilpailuna?
- Koska ralli alkaa päätöksen myötä vasta perjantaiaamuna Torsbyssä, voidaan autot kuljettaa trailerilla Karlstadista Torsbyyn
- Shakedownilla käytettävät renkaat eivät enää kuluta koko rallin rengaskiintiötä, joten kuskeilla on enemmän renkaita rallin ajaksi. JWRC-kuskeilla myös renkaita on erittäin rajatusti.
- Shakedown ajetaan yksi auto kerrallaan. Jos kaksi autoa ajaisi samanaikaisesti, voisi kivet lennellä tuulilaseihin
- Pelkkä peruuttaminen olisi ollut iso menetys yleisölle ja televisioinneille, nyt saadaan nähdä edes jotain actionia
 

hitsaaja

Active member
Liittynyt
6.4.2018
Viestit
26
Täällä jännitellään toimiiko striimi vaihteeksi wrc porukalla :D
 

jabajee

Well-known member
Liittynyt
9.12.2019
Viestit
205
Nyt kyllä Latvala musertuu kun näkee aikansa maalissa
Äläs nyt. Ajoi kuitenkin 1,2s nopeammin kuin "tallitoveri" Takamoto Katsuta :thumbup:
Sitten voi alkaakin sähläämään auton säätöjen kanssa :dunno:
 

nordic man

Well-known member
Liittynyt
9.5.2009
Viestit
4053
Voi JM sentään. Pahalta näyttää, saattoi hyvin olla tehdaskuskina ura siinä jos vauhti ei riitä enää edes Ruotsissa. Fordilla huono tilanne myös, toivottavasti moottoripäivitys auttaa mutta eihän heillä näytä olevan mitään toivoa.
 

Bullet Tooth Tony

Well-known member
Liittynyt
24.9.2016
Viestit
389
Latvalan starttia voi toden totta luonnehtia varsin epäonnistuneeksi. Tällä maistiaisella voi ennustaa vaikeaa viikonloppua.
 

AnttiL

Reittinörtti
Liittynyt
25.12.2010
Viestit
16812
Sijainti
Tampereen lenkki
Päivän ekan eli EK2:n jälkeen on renkaanvaihtopaikka, ja EK3:n jälkeen tarjotaan vielä kaksi tuoretta rengasta alle, koska EK4 on myöskin 20-kilsainen.
 
Ylös