Sudanin jakautumista sen sijaan edelsi sisällissota ja Sudan ei ole vielä päässyt sopuun Etelä-Sudanin kanssa Abyein öljyalueen rajoista ja hallinnasta, joten siellä on edelleen hässäkkää rajojen kanssa.
Pysyvät Britteissä, koska ovat varmaan vähä niinku Affenanmaa että rahaa tuloo ovista ja ikkunoista ja luulenpa ettei riitä riittävästi ns. "uudenlaista ajattelumallia", että jengi uskaltaisi noin suuren harppauksen ottaa. Mites esimerkiksi sotavoimat? Kuka maata puolustaisi?
Veikkaisin että monetäärisetkin kustannukset itsenäisyydestä olisivat valtavat ja ehkäpä jengi tietää sen.
ÄÄÄäääähhhh... vitux taitaa mennä.
Jääkö nyt Affenanmaa meidän kontolle? :frown:
OLIN OIKEASSA! ...
PS. Azizille tiedoksi. Korkki ei ole Turussa vielä auennut, mutta VARTOOS, SAATANA!
ÄÄÄäääähhhh... vitux taitaa mennä.
Jääkö nyt Affenanmaa meidän kontolle? :frown:
Ehdotan, että Ahvenanmaa siirretään Kallaveteen Vehmersalmen korkeudelle.
Tai Hervannan Särkjärveen Paskosaaren tilalle.
Tuossa kartassa tosiaan lukee Vitostie.
Uskon sinua. Tuo ei kuitenkaan ollut asian pointti.Se on vanha vt5. Nykyinen motari (vt5) menee noin 1,5 km itään tuosta.
Uskon sinua. Tuo ei kuitenkaan ollut asian pointti.