Suomen kautta historian pahin internet-häirikkö?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Pecca
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Pecca

Well-known member
Liittynyt
9.6.2009
Viestit
2004
Sijainti
Suomi
Oon edellisen 6v aikana tänne silloin tällöin asiasta närkästyneenä laittanut. Varmaan tässä välissä joku muukin tokaissut:

Kuka vittu tää on. Taas täydessä vauhdissa mtv-f1-sivulla.


mököttävä kimuliini • 29 minuuttia sitten
Miten Ferrarin talliväki saa selvää Kimin naukumisesta kesken kisan radion kautta,,,,

mököttävä kimuliini • 28 minuuttia sitten
Miksi kimi luovutti Lotuksella. Siksi, koska Grossu alkoi päästä lähelle kisanopeudessa. Kimi luovutti, häpeällistä.

mököttävä kimuliini • 25 minuuttia sitten
Kivaa, kimuliini jatkaa floppausta, nauratti se päivän haastattelu,naama solmussa ja aurinkolasit silmillä. Siinä se inisi tapansa mukaan, haahahaaha

mököttävä kimuliini • 24 minuuttia sitten
Kimillä sarjan paras auto. Tulos nolla. Surettaa.

mököttävä kimuliini • 22 minuuttia sitten
Marcus vie kesken kauden Kimin paikan. Kimi siirtyy Marcuksen huolto mieheksi. Täyttää Marcuksen juomapullot kuulemma jatkossa

mököttävä kimuliini • 21 minuuttia sitten
Räikkönen mököttäää.

mököttävä kimuliini • 18 minuuttia sitten
Miten voi saada naaman niin solmulle? Kysykää kimiltä.

mököttävä kimuliini • 14 minuuttia sitten
Kiitos kimi. Oli kivaa taas nauraa sulle. Tänäänkin, kiitos. Ilman sinua en maksaisi MTV.n kanavapaketista.

mököttävä kimuliini • viisi minuuttia sitten
MARCUS NÖYRYYTTI RÄKÄTTIÄ!


Luulisi nyt, että häirikkö vuodessa tai parissa asettuisi, mutta kun samaa kestää kymmenettä vuotta. Mtv on meikäläisten pääkanava formulalähetyksissä, jolloin on selviö, että valtaosa kansasta seuraa sieltä myös formula-uutisointi. Nyt tuo kommentointiosio on jo seitsemättä vuotta täysin käyttökelvoton, kun 90% posteista on tuota paskaa parin tyypin toimesta.:nope:

Olisi mukava vaihtaa alan seuraajien kanssa asiallisia viestejäkin joskus uutisotsikoiden alla.:yuck:
 
Onhan se tietysti kiva, että paneutuu intohimoisesti harrastukseensa, mutta tuollanen on jo aivan mielenvikast touhuu.
 
En näe mitä hyötyä siinä on että maikkarin kommenttiosion roskaa levitellään yhtään sen kauemmas. Antaa niiden trolliviestien pysyä vaan siellä. Trollaillaan me keskenämme täällä.
 
En näe mitä hyötyä siinä on että maikkarin kommenttiosion roskaa levitellään yhtään sen kauemmas. Antaa niiden trolliviestien pysyä vaan siellä. Trollaillaan me keskenämme täällä.
En näe mitään hyötyä Maikkarin kommentointiosion lukemisessakaan. Sitä saa mitä tilaa.

En tosin lue Maikkarin sivuja muutenkaan, enkä voi suositella kenellekään.
 
Maikkarin F1-osion juttujen kommenttikentän kommentit ovat niin ala-arvoisia, ettei niitä pidä lukea.
 
Maikkarin F1-osion juttujen kommenttikentän kommentit ovat niin ala-arvoisia, ettei niitä pidä lukea.
Joskus niitä lukee huvikseen. Vaikka paljon täysin turhia viestejä siellä onkin.
 
Mielestäni vain hyvä asia heikommalle aineksellekin suodut internetliittymät. Saattaa olla taas yksi luvaton aseenkäyttötapauskin vähemmän.

Kaikenkaikkiaan, hyvää shittiä. Jaksavat naurattaa.
 
Maikkarista kannattaa pysyä kyllä mahdollisimman kaukana ihan kaikin tavoin. Paitsi tietysti Kingiä ja Putousta katsotaan innolla ja kommentoidaan Twitterissä.

Mitä tulee itse otsikon kysymykseen, niin minähän se olen.
 
Eniten itseäni ihmetyttää että MTV ei laita tikkuakaan ristiin ongelman poistamiseksi. IP-bänni tekisi varmaan ihan hyvää keskustelun laadulle siellä päässä.
 
Eniten itseäni ihmetyttää että MTV ei laita tikkuakaan ristiin ongelman poistamiseksi. IP-bänni tekisi varmaan ihan hyvää keskustelun laadulle siellä päässä.

Jep, sama jos myisit autoa jonka kaiuttimista tulvii radion lomasta herjaavia viestejä valtoimenaan. Kyllä laatuvaikutelma on aika huono. Todella käsittämätöntä, että IP-bannia ei käytetä. Firman koneella esim. itse en nä formuloita SUOMESTA ollenkaan. Tälle mtv ei myöskään tee mitään.

Helppohan täällä monieon on sanoa, että älkää katsoko, ja on aliarvoista jne. Mikä lähtöolettamus se on, että Suomen virallinen tv-kanava ja sen keskusteluosio on täysin luokaton? Vieläpä ainut kanava joka näyttää formuloita. Mitä olen seurannut, millään muulla tv-kanavan keskusteluosiolla ei ole tuota ongelmaa kuin f1:ssä. Hiihdossa ja mäkihypyssäkin keskustellaan paljon asiallisemmin, vaikka siellä ehkä olisi aihetta välillä mussuttaa suomalaisten kädettömyydestä.

Itse en ole näköjään yhtä piittaamaton asian suhteen. "Mitä ei nää sitä ei tarvitse tietää". Onhan niitä opettajiakin, jotka lähtevät paikalta kun oppilaat alkavat riitelemään.

Mutta se tiedoksi, että kyllä nuo kaverit tätä palstaakin seuraavat. Siitäkin on kokemusta. Tätä vain eivät pysty pilaamaan, koska on moderointi. KAIKKI MUUT avoimet palstat ehtivät kyllä pilata nekin. Ei pelkästään mtv ongelma.
 
Maikkarin pitäisi poistaa koko kommenttiosasto. En ole nähnyt ainuttakaan järkevää viestiä pariin vuoteen siellä.
 
Eräs näkökulma, jota en ole tulut ajatelleeksi.

Olen seurannut eri foorumeita ja saanut selville, että putintrollit ovat meuhkaamassa myös urheilufoorumeilla ja täällä F1 -foorumillakin. Heidän tarkoituksena on latistaa
Suomen kansallismielisyys. Samaan aikaan putin maksaa nimekkäitä pelaajia kansallisiin sarjoihinsa ja muissakin lajeissa on viime aikoina taas yllättävästi tuloksia tullut.
-myös dopingkäryjä. Eli siellä haetaan kansallistuntoa kaikin konstein ja naapurimaiden foorumeilla yritetään lytätä kaikki ko. maan saavutukset. Näin ollen Kimiä ja Bottasta
mollataan kaikin tavoin tälläkin foorumilla. Suomalaiset seuraavat formuloita ja tätä foorumia siksi, koska suomalainen moottoriurheilumenestys kiinnostaa. Jos ei kiinnosta
niin ei pyöri näillä foorumeilla.​
 
Kuulin, että nämä kaverit olisivat MTV:llä töissä, ihan palkalla. Eli saavat siksi trollata ja poistella asiallisia viestejä.
 
Mielestäni vain hyvä asia heikommalle aineksellekin suodut internetliittymät. Saattaa olla taas yksi luvaton aseenkäyttötapauskin vähemmän.

Kaikenkaikkiaan, hyvää shittiä. Jaksavat naurattaa.
Sitä kokee itsensä ylemmän tason laatuainekseksi, kun noita lukee. Ei kyllä ole tullut luettua.
 
Jotenkin olen ollut huomaavinani, että esim. iltalehdellä tuo mellakointi on selkeästi vähentynyt. Kaikki ovat siirtyneet maikkarin kommentteihin trollaamaan ja myös asialliset kirjoittajat ovat nyt siellä. Ehkä tuo trollaamisen helppous verrattuna perinteiseen palstaan, kuka tietää. Lisäksi nuo osaavat poistella toisten vastauksia :frown:
 
Ylös