Ainahan mulla on vaatteet ja valot päällä.
Luin väärin.
Ainahan mulla on vaatteet ja valot päällä.
aika estoitta tulee käytettyä uuniakin ruuanlaitossa, en siis katkaise lämmitystä hyvissä ajoin ja anna ruuan lämmittää itse itsensä loppuun, vaan tykitän täysii aamusta asti uunin valmiiksi punahehkuiseksi, jotta se on iltapäivällä valmis käräyttämään pakastepizzan vartissa. Loppuun vielä jälkilämmöt jotta uunin pohjalle roiskuneet appeet lähtee helpommin raaputtamalla.
Jatkuu yhtä 'hyvin'.Kauppatieteiden maisteri Moona ei tiennyt 'Haluatko miljonäärissä', että minkä maan johtaja oli 50 vuotta Fidel Castro. Kysyi yleisöltä. OMG.
Kauppatieteiden maisteri Moona ei tiennyt 'Haluatko miljonäärissä', että minkä maan johtaja oli 50 vuotta Fidel Castro. Kysyi yleisöltä. OMG.
Suomesta löytyy sukunimi "Lerssi".
Niin, tietenkin tulee mieleen että onko tässä suvussa joku onneton nimeltään Jorma Mainio Uljas Lerssi
Miksi hän olisi onneton?
Suomesta löytyy sukunimi "Lerssi".
Niin, tietenkin tulee mieleen että onko tässä suvussa joku onneton nimeltään Jorma Mainio Uljas Lerssi
Mökkinaapurinani Oloksella oli taannoin herra nimeltä Pertti Lerssi.
Kyllähän herran kätteleminen yskitti kovin.
Maantiedon kysymyksissä kysyjä saattaa tarkoittaa ihan muuta, mitä kysyy.