Tänne kaikki merkityksettömät ilmoitukset vol. III

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Renngeist
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Päivällä käytin vaimoa ja piskiä kävelyllä. Kun olimme pysähtyneet juomalle, niin Olympiakomitean valmeenuspäällikö tms Kari Niemi-Nikkola sattui samaan paikkaan, siinä sitten turistiin jonninjoutavia puolisen tuntia, on huomenna lähdössä Londersiin. Olympialaisista ei puhuttu kuin korkeintaan viisi minuuttia, lähinnä muita kuulumisia, kun oli useampi vuosi vierähtänyt kun viimeksi tavattiin.
 
Nyt sitikan nokka kohti sivistystä, kolme-neljä päivää siellä ja takaisin luontoon.
 
Se taho joka on kantanut kaappiini lähes kymmenkunta erilaista puhdistusaineputelia sais tuoda pikimmiten astianpesuainetta. Tiskivuori kasvaa! Näyttää vakavasti siltä, että joudun ensimmäistä kertaa elämässäni ostamaan astianpesuainetta. Noista puhdistusaineista en tämän elämän aikana pääse eroon paitsi jos :alppu:
 
Rajaa siellä. Tiedän pienen hamsterin joka kuoli olutlätäkön takia.
 
Kesän saldoa. 10 kiloa mustikoita ja 17 kiloa luomumansikoita. Vielä muutama kiloa luomuvadelmia ja 10-15 kiloa luomuherukoita niin voisi pärjätä talven.
 
Minä voisin ottaa kannettavakseni kaikki maailman velat. Sitten julistautuisin maksukyvyttömäksi eikä kellään olisi enää yhtään velkaa.

Aloitetaan tästä: Hämeenkadun OP, huomenna klo 10:00.
Mulla on musta baskeri päässä ja kukka rintapielessä.
 
Kesän saldoa. 10 kiloa mustikoita ja 17 kiloa luomumansikoita. Vielä muutama kiloa luomuvadelmia ja 10-15 kiloa luomuherukoita niin voisi pärjätä talven.

Jotain unohtui?

image.jpg
 
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös