Tänne kaikki merkityksettömät ilmoitukset vol. III

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Renngeist
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Taxi ohjelma mukaan Jutta Urpilainen sopisi Euroopan presidentiksi, koska on kuin konekivääri.
 
Huomenta!

Tänään vietetään epäonnistumisen päivää
13.10.2012 7:38
STT

Tänään vietetään kansainvälistä epäonnistumisen päivää. Päivän tarkoituksena on muistuttaa, että esimerkiksi suomalaiseen kulttuuriin iskostunut epäonnistumisen pelko vaikeuttaa ihmisen kehittymistä ja unelmien toteuttamista. Päivää juhlimalla halutaan korostaa, että epäonnistuminen on osa oppimiskokemusta.

Alun perin Aalto-yliopiston opiskelijoiden ideasta lähtenyttä päivää vietetään nyt ensimmäistä kertaa myös Suomen ulkopuolella. Päivän kunniaksi on järjestetty tapahtumia pitkin viikkoa.
Onnea matkaan!
 
Onnea matkaan!

Joo parturissa pitäis tänään käydä...

Mikä on sinällään turhaa, koska TÄMÄ HOMMA ON LOPPUMASSA. Se tapahtuu valtavana vyörynä silmiemme edessä! Kai sitä ny helvettiin pääsee tukka sekaisinkin.
 
Jassoo. Onhan tässä jo toista tuntia tullu tehtyä hommia. Nyt ulos haukkaamaan happea, kiskakahville, käymään kirjastossa ja kaupassa. Muuten valtaa haukotus ja raukeus.

Eikä mun päivä tunnu alkavan jos ei käy ulkona. Aina ollu näin. Ja ainakin maalla ihan yleinen homma, että ulkoiltava on edes jotakin heti aamusta.
 
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös