Tänne kaikki merkityksettömät ilmoitukset vol. IV

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Renngeist
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Voi nyt vittu.

TV:n jalan kiinnitusruuvit alkaa käydä vähiin. Viis pitäis olla. Joulun ajan kotona oli kaksi kappaletta. Uudessa kämpässä niitä on tähän mennessä löytynyt yksi.

:doubtful:
 
Rakentaminen varsinkin ihan nollissa. :nope:
Ei ainakaan täällä ens kesänä. Nousee iso pytinki pihaan ja sen alle tandooriuuni! Lupia vailla ja jos ei lupia tule, tehdään ilman.
Voi olla että IR lämmittimet ostetaan sitten 2014, sen verran lama iskee täälläkin ;)
 
Sama tuli mieleen kun pyytelin joulupyhinä tarjouksia savusauna-, kattotikas- ja puutavaratarjouksia. Kaikkiin tarjous alle vuorokauden, kättelyalennuksella ja suoraan pomolta. Hiljaista täytyy olla kun tällaselle pienostajalle noin nopeasti vastataan.
Mun pitäisi tämän viikon aikana pyytää parista paikasta noin kympin kamoista tarjousta. Taitaa olla kohtalaisen hyvä sauma hankkia loput tavarat tontille.
 
Olipas kylmä olut maittava. Taidan noutaa partsilta toisen :frank:
 
Mun pitäisi tämän viikon aikana pyytää parista paikasta noin kympin kamoista tarjousta. Taitaa olla kohtalaisen hyvä sauma hankkia loput tavarat tontille.

On. Voit huudattaa siellä parissa kolmessa paikassa. Tänään juttelin yhden rak.palvelu-myyjän kanssa klo 10 aikaan. Oli tullut seiskaan töihin. Siihen mennessä kirjoittanut 2 toimaria, aloitti tarjouksen tekoa ja sanoi ettei kertaakaan ole puhelin soinut.:nope::(

Sanoi ettei tässä nyt ainakaan hiki tule.
 
Jotenkin sellainen olo, että hirveän vähän olen 10 vuodessa joissain asioissa eteenpäin.
 
Kävin äsken kuuntelemassa, kuinka hyvin musiikki kuuluu ulos, kun sitä kuuntelee parin oluen ja jokusen jäykän jälkeen puolkovalla. No portaikkoon kuuluu ihan kivasti. Ja alakerran pyörävarastossa kuulee sanatkin.

Onneks koulu alkaa vasta ens maanantaina, ja koko talossa on mun lisäks neljä muuta :D
 
Ei pitäs vielä Prenkun iässä olla parin bissen ja muutaman jäykän jälkeen vaan puolkovana.
 
Nyt meikäläinen on ihan osmona. Viitattiinkohan tässä sen kuluvan liiasta käytöstä vai surkistuvan käyttämättömyydestä.
 
Ylös