Jos on niin kamalaa niin miksi viivyttää lähtöä? Eikös ole aika teennäistä odotella jotain tasalukua viestimäärässä? Jokin pakkomielle?
Tulee mieleen taannoinen telkkariohjelma jossa jollain tyypillä oli napsuteltava valokatkaisijaa tietyn aikaa / tietty määrä ennenkuin pystyi lähtemään huoneesta. Varmaan aika stressaavaa semmoinen elämä. Kuten Mossellakin, kun ei pääse irti vaikka haluaisi.
Onko demari haukkumasana?
Onko kommari?
Siis jos on ollut jonkun ihan toisen puolueen jäsenkirja?
Nyt on ollu terdellä vähän semmoin "tuppa Kuusaal koittaan" -meininki. Senkin tähen vähän tutun baaritytön seurana ollu tässä näinki kauan, että jos jotain.. Mut nythän tää näyttää rauhottuvan.
Tulee mieleen taannoinen telkkariohjelma jossa jollain tyypillä oli napsuteltava valokatkaisijaa tietyn aikaa / tietty määrä ennenkuin pystyi lähtemään huoneesta.
Senkin tähen vähän tutun baaritytön seurana ollu tässä näinki kauan, että jos jotain..
Nyt tunnustan että meni murteellinen lause niin ohi kuin olla ja voi.
Mitä tarkoittaa "tuppa kuusaal koittaan"?
"Tulepa Kuusaalle koittamaan"
Eli ns. riidanhaasto-repliikki. Perinteisesti kuusaalaisten kouvolalaisille heittämä, nyttemmin kun meno vähän rauhottunu niin enämpi vitsi..
Tuskin on sun ongelma ja jos on, niin iggaa.
Tämä ei ole mikään "painu hittoon" -toivotus
Mä voin soittaa ahtaajat tukilakkoon.
Mitäs tmoi nyt taas teki?
Hieman hörähdin.Mä voin soittaa ahtaajat tukilakkoon.
Soitti Panadolin tunnarin kun piti soittaa Paranoid.
Vitsi on omaa tuotantoa ja saa lainata.