Tänne kaikki merkityksettömät ilmoitukset, vol IX

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Renngeist
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Yleissivistystä arvon kansalaisille:

tukka kammattu ja munkkikortti pakana

Lähden ulos ja käyn R-kioskilla.
 
Il:n forumeita tulee usein lueskeltua ja eilen innostuin tavoistani poiketen liki 10:toista kommenttia laittamaan ja nyt ne keksivät laittaa nimimerkkipakon joka osastolle täksi päiväksi.
 
Vihelsin äsken niin energisen oma keksimän teknobiisin että sillä olis voinut pyörittää tuulivoimaloita kaksi päivää jopa ilman auringonpaistetta.
 
Innostuin niin Ragen pyöränostosta, että kävin itsekin vähän huristelemassa. Nyt olis 21 km vailla 1000km pyöräilyä tällä vuodelle. Saman verran kuntopyörää. Ens vuonna vähintään tuplat.

Varpit meinas paleltua vaikka oli kenkäsuojat.
 
Erehdyinpä vuosien tauon jälkeen soittelemaan serkun kanssa jotta mitä hänelle kuuluu. Kuulumisien vaihtamisen sijaan sainkin kuunnella puolen tunnin känni-itkuisen tilityksen isänsä tolasta alkoholin juonnin suhteen, joka on ollut itsestäänselvyys viimeiset 20 vuotta. Sanaakaan siihen väliin ei ennättänyt sanomaan kun sai kuunnella asian tolaa. Koko puoli tuntia siis näin. Lupasi soittaa huomenna selvinpäin. Mietinpä vain että ennättäisikö tässä välissä vaihtaa numeron vai ilkeisikö vain tylysti olla vastaamatta. Ehkä luotan siihen vain, että ei soita.

Postimies soittaa aina kahdesti. Eilen tuli viestiä että voiko soittaa. Vastasin että ei. Sitten tuli saman asian tilitystä viestimuodossa. Vastasin että ok.

Olen varmasti huono ihminen.
 
Se on hyvä soittaa humalassa itkien toisen alkoholin käytöstä.

Nyt kaivamaan matoja. Vielä tartteisi 250, niin olisi talvivarasto sopivan kokoinen.
 
Aamulla oli tullut sähköpostia opiskelijajärjestöltä, että koulun määrärahojen vähentämisestä ja siihen liittyvästä mielenilmauksesta ei tule antaa mitään kommentteja, vaan ohjata kaikki kysymykset opiskelijakunnan hallituksen puheenjohtajalle.

Vastasin että asia ei juurikaan muuten kiinnosta, mutta onhan se huikeeta että teillä on pyrkimyksiä rajoittaa yksilön sananvapautta.

Vastaukseen tuli vastaus että ei yritetä rajoittaa kenenkään sananvapautta vaan saada mediaan ainoastaan oikeaa tietoa.
 
Hipit venkoilee haalareissaan että meidän rahoitustahan ei vähennetä.

Säästöjen seurauksena on olemassa jopa riski, etteivät korkeakoulun opiskelijat pääse enää yliopiston punttisalille. Ja toisin päin.
 
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös