JPP
as Quo as possible
Oli se täällä Lappeenrannassakin muutama vuosi sitten kivan viileän tuntuista kun tuli 28 asteen helteet päiväkausien 40 asteen lämpöjen jälkeen.
Niin tai aika samanlaisia me ollaan, mutta ihmiskeho on melkoinen mestari sopeutumaan erilaisiin olosuhteisiin![]()
Periaatteessa 3:0lmessa viikossa sopeutuu napajäätiköltä päiväntasaajan lämpötiloihin.
Periaatteessa 3:0lmessa viikossa sopeutuu napajäätiköltä päiväntasaajan lämpötiloihin.
Mä olin kans. Murciassa ja Elchessä sun muualla. Hyvänä puolena, oli että helteet on vähän asettuneet ja oli mukavan viileä 28 astetta vain mittarissa![]()
Mä ajattelin ajaa mikroautoakin nakuna. Tässä lähipäivinä. Ei siks että ois kuuma vaan siks, ku tekee mieli.
En tahdo nähdä tätä: mikrokikkeli mikroautossa :nope:
Ajatteleppa sitä, että Albert Oil saattaa osua munasillaan ajaessaan samalle radalle jolla sinä itse olet ajamassa ja sitten saat ajaa karkuun miestä joka ajaa sinua takaa munasillaan.