Tänne kaikki merkityksettömät ilmoitukset, vol VII

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Renngeist
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Todennäköisesti ongelma poistuisi jo odotushuoneen jakkaralla istuessasi. Paranisit jo ennen kuin pääsisit asiaasi esittämään. On se tehokasta, se työterveyshuolto!:thumbup: No housupyykkiä tulisi kyllä.

Ei välttämättä jos ei ole housuja jalassa.:frank:
 
Mitähän työterveyslääkäri sanoisi, jos menisi sinne ja valittaisi, että on niin valtava paskahätä, ettei pysty keskittyyn töihin.

Tai että panettaa niin ettei hommista tule mitään? Esim jos olis Gigantissa myyjänä ja niissä kireissä teryleeneissä olis koko ajan asiakkaita häiritsevä heijari päällä.
 
Äsken kuulin joululauluversion, jota ilmankin tulisin hyvin toimeen. Pitääkö kaikkien tehdä omat versionsa 'vakavistakin' joululauluista. Veeti Kallio veti biisin neitsyt Mariasta (Marian poika) ja se ei oikein kolahtanut minun joulumieleeni. Lieneekö tehnyt sen huumorilla vai humalassa, mutta... :nope:

Ei ollut se tangokilpailun Maria.
 
Viimeksi muokattu:
Selvisi miksi olin saanut soiton kaverilta aamuyöllä, alkoholi liittyi tapahtumiin, yllättäen. Oli tämä kaveri pyöräillyt ja nurin vetänyt tässä talon nurkilla. Oli kuitenkin lopulta saanut koottua itsensä ilman apuanikin ja päässyt kotia.
 

Tuostapa tuli mieleen, että piti shokeerata teidät kertomalla, että Bart Simpsonin saksankielisen äänen takana on nainen, kunnes hiffasin, että myös alkupeärisen eglanninkielisenkin Bart Simpsonin ääninäyttelijä on nainen :o

Tuossa Saksan Homer ja Bart.

Ehkä hieman yllättävää, että sama näyttelijätär (Sandra_Schwittau), synkronoi myös mm. Hilary Swankia ja Eva Mendesia. On ollut muutaman kerran myös äänenä Renée Zellwegerille ja Milla Jovovichille (vielä perseemmästä kuin synkkaus on se, että synkkaajaa vaihdetaan kuten tässä on käynyt).
 
Viimeksi muokattu:
Viheltelin kulkusia ihan väärin. Ei nyt vaan irtoo korkeat äänet.
 
Hemmetin bluetöötti taas voi helkkarin helkkari tätä eddie irvineä mikä se on että joka kerta saa taistella tuon bluetoothin kanssa. Jos joku inisee että "et vain osaa" niin heitän puhelimen seinään saatana.
 
Hemmetin bluetöötti taas voi helkkarin helkkari tätä eddie irvineä mikä se on että joka kerta saa taistella tuon bluetoothin kanssa. Jos joku inisee että "et vain osaa" niin heitän puhelimen seinään saatana.

Et vain osaa.
 
Oon mä yhden heittänyt kesken puhelun, mutta se olikin Philips ja ihan paska muutenki.
 
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös