Tänne kaikki merkityksettömät ilmoitukset, vol VIII

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Renngeist
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Jos laittais kanttarellit pannulle.
 
Soturihenkinen toiminta = tupatarkastus, pinkkojen teko, taakse poistuminen, viattomien siviileiden tappaminen, hernekeittotorstait, ruokalan kattoon ammunta?
 
Kävin passikuva-automaatissa. Huomasin olevani Erkki Tuomioja.
Toivottavasti noista teoksista ny joku kelpaa.
 
Ajattelin kokeilla vanhaan läppäriin vihdoin linuksia. Upuntupunhölynpölyndiibadaaban ajattelin asentaa. Tähän mennessä olen hermojeni lisäks polttanut mm. kaks dvd-levyä. Eka meni omaan piikkiin, kun en jaksanut lukea ohjeista alkuakaan. Toka ei syystä xyz sitten suostu käynnistymään mitenkään tossa läppärissä. Käytän rw-levyjä, mutta ei kai se siitä johdu, kun levy käynnistyy toisessa koneessa (missä on vindous seiska) ihan hyvin, ja toi ekakin levy käynnisty xp:ssä. Ai niin, tota ekaa levyä ei voi enää uudelleenkäyttää, koska se ei olekaan enää rw-levy. Eli en saa sitä tyhjennettyä enää. En tiedä miksi, enkä aio selvittää. Onhan noita levyjä vielä jäljellä, vaikkei vähään aikaan ole enää niitä tarvinnutkaan.
Olen myös ladannut imagen kolmasti. Eka kerta menee edelleen omaan piikkiin, kun en jaks... jne...
Tällä hetkellä teen boottaavaa usb-tikkua, johon/josta tuon ubuntun luulen asentavani. Eihän se tule onnistumaan, mutta pääasia että aika ei tule pitkäksi.
Ja olihan tuo tikuntekosoftakin kiva ladata, kun koko 1.1 megasen filun lataamiseen meni n. vartti.

Mukavaa askaretta kesäiltaan. Kohta laitan läppärin takas kaappiin xp:nsä kanssa.
 
Kävin kattoon kaveria terveyskeskuksessa. Oli jostain myyrä kuumeen saanu. Kusee verta ja sellasta. Söin sen suklaat ja join jaffat.
 
Voipi olla vakava tauti. Tiedän yhden tapauksen, jossa n. 3-ymppinen mies kuoli aikaste yllättäen siihen.
Oli saanut talon rossipohjaa fixatessaan.
 
Olin tänään vieraana häissä, joista yksi kutsutuista puuttui juurikin myyräkuumeen takia.

Itse meinasin muutaman kerran pyörtyä helteessä ja huonon ilmastoinnin takia. Oli aika hankalaa. Muuten tilaisuus oli todella vaikuttava ja hääparillekin yllätysvieraana oli tangokuningas parin vuoden takaa. Kävi vetäisemässä puolenkymmentä biisiä.

Ei olleet Nykäsen häät.
 
Olin tänään vieraana häissä, joista yksi kutsutuista puuttui juurikin myyräkuumeen takia.

Itse meinasin muutaman kerran pyörtyä helteessä ja huonon ilmastoinnin takia. Oli aika hankalaa. Muuten tilaisuus oli todella vaikuttava ja hääparillekin yllätysvieraana oli tangokuningas parin vuoden takaa. Kävi vetäisemässä puolenkymmentä biisiä.

Ei olleet Nykäsen häät.

Tähän ei sovi lainaus siitä yhdestä biisitä.. "Vähän jäissä, pienissä häissä."
 
Entäpä:
Mä joka päivä töitä teen
Viideltä saunaan ja kuudelta putkaan
Hyttynen piimässä uuu uuu uuu
 
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös