Örfil
Guest
Albert, askeettinen automatkustaja 
Lieksassa on 1 pankkikonttori, Närpiössä 9. Lieksassa on lähes 3000 asukasta enemmän.
Kauppalehdessä oli listattu että pankit pakenee Itä-Suomesta.
Se tunne kun istut palaverissa ekana päivänä loman jälkeen ja näet neukkarin ikkunasta Jonin kahvitauolla (tai varmaan lounastauolla, koska istui siinä puolisen tuntia). :eek!: :thumbfh:
Se tunne kun istut palaverissa ekana päivänä loman jälkeen ja näet neukkarin ikkunasta Jonin kahvitauolla (tai varmaan lounastauolla, koska istui siinä puolisen tuntia). :eek!: :thumbfh:
Coop-supermarket Göteborgissa on painanut vitsejä kuitteihinsa jo vuosia, asiakkaitten iloksi.
Tuorein viikon vitsi ei ilahduttanut monia. Se menee näin:
"Glennillä on kolme lasta ja hän sanoo vaimolleen:
-Nyt saavat lapset riittää!
-Miksi?
-Koska olen kuullut, että joka neljäs maailmassa syntyvä lapsi on kiinalainen."
Suuri joukko asiakkaita valitti vitsistä, koska piti sitä rasistisena, kertoo Aftonbladet.
Liikkeen johtaja sanoo, että tämänkertainen vitisi ei ollut harkittu.
-Sitä ei ollut tarkoitettu rasistiseksi. Kerromme töissä toisillemme huonoja vitsejä. Pyydän anteeksi, jos joku on tästä vitsistä loukkaantunut.
Coopin Länsi-Ruotsin markkinointijohtaja Mikael Mattsson sanoo Aftonbladetille, että vitsi ei ole yrityksen arvojen mukainen.
-Paikalliset markettien johtajat eivät saa vastaisuudessa enää lisätä omia tekstejään kuitteihin, kertoo Mattsson.
Nyt on tuokin wanha vitsi julistettu rasistikseksi. Olen tuon sovelluksen täältäkin joskus lukenut, ois syytä langettaa jälkibanaanit sellaisille vitsailijoille.
Supermarketin kuittiin printattu vitsi herätti kohun Ruotsissa
Mulle banskua siis.Nyt on tuokin wanha vitsi julistettu rasistikseksi. Olen tuon sovelluksen täältäkin joskus lukenut, ois syytä langettaa jälkibanaanit sellaisille vitsailijoille.
Supermarketin kuittiin printattu vitsi herätti kohun Ruotsissa
Tuo vitsi on niin vanha, että siinä on jo vanhentunutta tietoa, koska nykyisin joka neljäs ihminen ei ole kiinalainen vaan joka viides.
Totesin jo 15v sitten, etteivät geenifaktorini sisällä sennamaisia refleksejä, mitä vaatisi menestyäkseen. T: Tapot/kuolot CS:ssä 1/5.