Tänne kaikki merkityksettömät ilmoitukset, vol XII

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Renngeist
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Mielestäni sellainen tahmaava kakka, mikä jämähtää pöntön reunoihinkin kiinni, on nimeltään Jääskeläinen. On aina ollut, ja tulee aina olemaan. Jääskeläinen.

Pohdin hiljattain, tai itseasiassa jopa tänään, saisiko jääskeläisten merkinnät vähentymään esimerkiksi teflonpinnoittamalla pöntön?
 
Tietoisku: kasvisruoka vähentää jääskeläisiä!

Havainto on oma, ei tieteellinen fakta.
 
Yks pieru ja taas on nälkä.

Vegaanin perusvaruste.

250px-Champagne_cork.jpg
 
Toista se on kun raavas mies tappaa paljain käsin lehmän ja syö sen raakana siltä seisomalta niin siinä on perkele pönttö vesiastiaa myöten jääskeläisessä.
 
Höpsis, syön kuin hevonen koko ajan. Muuten ei jaksa touhottaa ja itse asiassa arvanette että runsas kuitumäärä tietää myös sitä, että paskookin liki saman määrän kuin aikuinen hevonen.
Semmoisia heinapalloja.
 
Perkele, hevosenpaskaahan myydään säkeittäin ja kalliilla => starttirahaa hakemaan :idea:
 
Raadonsyöjien jarna-ansa haisee kuin tarjousjauheliha, kilometrien päähän :ahem:
 
Heh, huvittaa tuo "superkuu"-touhotus.

Netissä leviää kuvia, kun kuu on horisontissa ja näyttää isolta. Toki se näyttää, mutta syy on siinä, että kun kuu on matalalla, se näyttää optisen harhan vuoksi isommalta, ei siksi että se on "superkuu".
Tämä johtuu siitä, että n. kolikon kokoinen objekti ilman vertailtavaa kiinnekohtaa korkealla taivaalla näyttää pienemmältä, kuin saman kokoinen objekti esim. puiden tasalla tai rakennuksia vasten vertailtuna.

Mutta, eihän tuosta ihastelusta mitään harmia ole, joten siksi se vaan lähinnä huvittaa. Ja astrologien laskelmiin tietenkin tulee uusi "parametri" ;)
 
Muistapa örnilkki, että kuu on elliptisen kiertoratansa vuoksi silloin tällöin lähempänä maata, KUIN USKOTKAAN.

Ja pimeällä puolella on mörrimöykky-jä. Sekä Albertin kesälomakohde.

Joku huora kyllä väitti, ettei kuulla ole pimeää puolta, koska sinnekin paistaa välillä aurinko, vaikkea me sitä nähtäisi. Mutta todistapa se maallikkona, ilman sukkuloita. Niin, saatana!
 
Viimeksi muokattu:
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös