Kyllähän tuosta nyt aina yks sata tonnii täytyy maksaa,
Ihmettelin tosin että onkohan tuossa uutisessa virhe, että olis yks nolla jääny pois. Eikös ne yleensä sen miljoonan pyydä. Se kun on sellanen sopiva tasaluku![]()
Juu, yllättävän pienellä summalla tällä kertaa päästetään. Eihän oikeus ota tommosia edes tosissaan. Nauravat pihalle. Samaa tasoa kuin suomessa ne joidenkin satasten suuruiset korvausvaatimukset. Tosin täällä sillä vitun satasella pärjää viikkoakaan. Jenkeissä 100 000 dollarilla pärjäilee ihan makeisti.
"Aamulla oli mukava lähteä töihin. MUTTA NYT VITUTTAA!"
P. Mikä P?
Mä en siis tiätsä niin tajuu?
Pöpötys? Pöh pöppänä pöpö? Pörrö? En osaa arvata!:eek!::thumbfh:
P. Mikä P?
Mä en siis tiätsä niin tajuu?
Pöpötys? Pöh pöppänä pöpö? Pörrö? En osaa arvata!:eek!::thumbfh:
Hyvinhän sä arvasit. Se oli maailman lyhintä flirttiä. Söpö, nöpö, p... y'know.
Kävin katsastamassa sitä luvattua meteorisadetta. Lupaavalta näyttää, enemmän tähdenlentoja tullut nähtyä jo nyt kuin koskaan ennen elämän aikana (ei siis kovinkaan montaa vielä). Pannahinen vaan kun koko taivas näyttää peittyvän pilveen. Ei voi mitään.
Ei ku noi...noi....NOI KESKIVARPaAT!!!!
Kävin yöllisellä kävelyllä, mutta ensinnäkin lähellä ei ole valosaasteesta vapaata paikkaa ja toisaalta kolmen aikaan taivas oli jo selvästi vaalennut. Kirkkaimmat tähdet toki näkyivät, mutta perseidejä ei.Ei näkynyt yhtään ainutta tähteä viime yönä, ei lentäviä eikä paikallaan pysyviäkään liioin. Pitäkää tunkkinne!
Tämäkin asia on sitten ratkennut, jokainen Rubikin kuution asema voidaan ratkaista kahdellakymmenellä, tai vähemmällä siirrolla.
Tämäkin asia on sitten ratkennut, jokainen Rubikin kuution asema voidaan ratkaista kahdellakymmenellä, tai vähemmällä siirrolla.
Opeteltu joskus 80-luvun alussa, ja onnistuu edelleen![]()